Nejžhavější trendy ve svatebních šatech jsou každoročně prezentované na akci Bridal Fashion Week, což je týden módy zaměřený primárně na nevěsty.

Svatební obleky
Obleky nepatří jen mužům, ženy už si je dávno z jejich šatníků ukradly. Pokud tedy nepatříte mezi milovnice romantických šatiček, můžete být odvážná a sáhnout po kalhotovém kostýmku. Ve svých kolekcích je předvedly například návrhářky Katharine Polk nebo Rita Vinieris.

cl.jpg
Foto: Profimedia

Volánky
Jednu z hlavních rolí budou v roce 2022 hrát volánky. Nařasené sukně i vrchní díly dodají róbám vzdušnost a při každém pohybu budou takové šaty vypadat velmi efektně. Hodí se však spíše na štíhlejší a vyšší ženy. Silnějším ženám by mohly volánky zbytečně přidávat na objemu a menší dámy by se v jejich záplavě mohly ztrácet. A nevěsta chce ve svůj svatební den přeci vyniknout. 

cl1.jpg
Foto: Shutterstock, Profimedia

Balonové rukávy
Stejným případem jako volánky jsou i balonové rukávy, na které by si měly dávat pozor ženy, které mají silnější horní polovinu těla, a zejména paže. Všem ostatním budou velmi slušet. U mnoha modelů se navíc dají rukávy odepnout, takže když vás omrzí nebo vám v nich začne být horko, můžete je jednoduše sundat. 

profimedia-0638071745.jpg
Foto: Profimedia

Květinový vzor
Pro nevěsty, které se chystají mít svatbu na jaře, budou velkým trendem látky s květinovým vzorem. Jsou jako dělané pro roční období, kdy všechno kvete a pučí. Jde o zajímavý romantický detail, který se hodí třeba na obřady odehrávající se v přírodě. 

shutterstock-631582538.jpg
Foto: Shutterstock

Peříčka
Návrháři stále doufají, že v roce 2022 zažijeme i návrat velkých svateb. Pro tyto situace se hodí okázalejší a dramatičtější róby. Dosáhnout se dá tohoto dojmu například detailem v podobě peříček. Ta se budou nicméně objevovat i na kratších a minimalističtějších modelech. 

sat.jpg
Foto: Shutterstock

Minimalismus
Pokukovat můžete také po minimalistických bílých šatech, které vzdáleně připomínají negližé. Ocení je zejména nevěsty, které dávají přednost jednoduchosti před okázalostí a mají rády jasné linie střihů. Takové šaty navíc využijete častěji než jen o svatebním dnu.

61e01d48cab98Clipboard.jpg
Foto: Shutterstock

Vintage
Jestliže se vám nechce za svatební šaty příliš utrácet, můžete sáhnout do šatníků vaší maminky nebo babičky a prozkoumat, jestli tam neukrývají nějaké dávno zapomenuté poklady. Vintage totiž bude opět na výsluní. S pár úpravami šatů přímo na vaši postavu budete určitě vypadat skvěle.

61e01de90b2caClipboard.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: brides, hello, mamamia, insider, the knot

Čtěte také: