Jistě si dokážeme představit, že využívány byly všechny dostupné materiály. Například obyvatelky přímořských států používaly savé mořské mechy, naopak ve vnitrozemí se k tomuto účelu používala ovčí vlna či vysušené zvířecí kůže nebo uschlá tráva. K menstruaci se přistupovalo jako k přirozenému a vítanému daru, a tak mnohdy ženy pracující na poli nechávaly svoji menstruační krev stékat na pole. Lidé věřili, že takto obohacují půdu.

Pohled na menstruaci se zásadně obrátil ve středověku, kdy žena začala být vnímána jako nečistá a její menstruace jako trest za hříšnost. Během menstruace se používaly pratelné menstruační košile. Středověk nebyl nakloněn ani hygieně, avšak i tak tato doba temna pro ženské pokolení nakonec pominula.
609d261822455obrazek.png
Doba se začala obracet k lepšímuna přelomu 19. a 20. století, ve kterém menstruační pomůcky nabývaly na kvalitě a snadné použitelnosti. Již v roce 1925 se začaly vyrábět první tampóny, které však v mnohém předběhly dobu a na svůj čas si ještě musely počkat. Jednorázové vložky vyrobené za savého materiálu byly nápadem zdravotních sester, které ve válečných podmínkách svoji menstruaci řešily pomocí savých obvazů, které původně používaly na zakrývání ran vojáků.

V roce 1970 zažila dámská hygiena obrovský skok kupředu, který zajistil lepící proužek na její spodní straně. Díky této drobnosti již nebylo třeba využívat pásy nebo kšandy, které do té doby vložku držely ve spodním prádle.

Z vyprávění našich babiček a maminek jistě známe vložky vyrobené z vaty a síťky, kterými se v omezených možnostech minulého režimu nahrazovaly dámské hygienické vložky. Značka Moneta, která v dobách minulého režimu přinášela kvalitní dámskou hygienu, je dostupná i v dnešních dnech a spolu se značkou Ria tvoří široké portfolio produktů dámské hygieny firmy Hartmann-Rico.ri1.jpg

Dnešní doba přináší mnohá pozitiva a menstruace již pro ženy není důvodem se jakkoliv omezovat v každodenních radostech. Mnohaleté zkušenosti a důmyslné inovace dovolují přinášet na trh jedinečné a zároveň vysoce kvalitní produkty. Značka Ria nyní přichází s novou variantou ultra vložek Odour neutraliser, které mají unikátní schopnost pohlcovat zápach. Krásně voní a příjemně se nosí, stejně jako celá řada produktů Ria, ze kterých si vybere každá z nás. Varianta s křidélky pro ty, kdo chtějí maximální ochranu, varianta bez křidélek pro ty, které dávají přednost nenápadnému nošení. Varianta super plus pro ještě větší ochranu, varianta deo s jemnou vůní leknínu. Nové obaly dělají z ultra vložek módní doplněk do každé kabelky. Pouze 2 mm tenká ultra vložka, která díky unikátnímu savému jádru promění tekutinu v gel, zajistí dokonalou absorpci a tekutinu nikdy nepropustí, s povrchem hebkým jako bavlna a elegantním potiskem. To jsou nové ultra vložky Ria.

Menstruace se značkou Ria už tak není danajským darem ženskému pokolení.

Více inspirace na videu

Více najdete na lekarnahartmann.cz/damske-vlozky-ria-ultra a také na lekarnahartmann.cz/damska-hygiena
609d2675e30c2obrazek.png

Reklama