Většina z nás je zvyklá jíst jen slepičí vejce. Kdo má štěstí, sežene i domácí křepelčí. Ale jedli jste vejce od perličky nebo pštrosa?

pštrosí vejce

Můj manžel má v práci kolegu, který má doma malou farmu. Od něj koupil malý zázrak, aspoň pro naše děti. Pštrosí vejce! Když vejce přinesl domů, děti jásaly. S jeho spotřebováním jsme čekali na návštěvu rodiny druhé bohyně, protože pštrosí vejce je prý za 25 slepičích. A to přece sami nesníme!

Největší problém byl do vejce se dostat. Chtěli jsme zachovat skořápku, takže přišla na řadu vrtačka a manžel vejce po navrtání vyfouknul. Sranda u toho byla veliká, ale povedlo se vcelku rychle a dobře. Vajíčko jsme udělali tak, jak máme všichni rádi. Míchané. Najedli jsme se všichni čtyři dospělí, čtyři děti, a ještě zbyla testovací porce pro sousedy.

Jaká byla chuť pštrosího vejce? Přiznám se, že bych míchaná vejce nepoznala od těch ze slepičích vajíček. Takže se nemusíte bát a klidně vejce kupte a vyzkoušejte.

Pštrosí vejce

pštrosí a slepičí vejceVáží asi 1,5 kg. Když ho koupíte čerstvé a neotevřete, tak vydrží až měsíc, a nemusí být ani v lednici. Když už ho však otevřete, musí se ihned celé spotřebovat. Nejčastěji se používá na míchaná vajíčka, omelety, palačinky. Vaření příliš nedoporučujeme, vaří se totiž i hodinu.

Kdo si chce ponechat skořápku na památku, musí do vejce navrtat z každé strany dírku vrtákem. Je to celkem fuška, máte-li hobby vrtačku jako my. Skořápka je fakt pevná. Když si na ni stoupne člověk, který váží do 90 kilo, tak by skořápka neměla prasknout a měla by ho unést.

Po úspěšném navrtání vezměte špejli, kterou vejce propíchnete skrz, z jedné dírky do druhé. Jedině tak ho úspěšně a vcelku bez větší námahy vyfouknete.

Perliččí vejce

Manželův kolega, který chová pštrosy, tak má na své malé farmě i perličky. Nedivte se proto, že i tato vejce jsem potřebovala vyzkoušet. Perličky jsou příbuzné bažantů a jejich vejce jsou poloviční než slepičí, ale určitě větší než křepelčí.

Mají více oranžový žloutek, a je to proto, že obsahuje více karotenu a vitaminu A. Tato vejce jsou výživnější než vejce slepičí a můžete je skladovat trochu déle. Jejich chuť je velice jemná a jsou výživnější než vejce slepičí. Nejlepší úprava je uvaření na poloměkko. Skvěle chutnají třeba na salátu nebo ke snídani.

Křepelčí vejce

Poslední skvělá vejce, která jsem ochutnala, jsou křepelčí. Křepelky chová stále více lidí, takže není problém je koupit.

křepelčí vejce

Křepelčí vejce jsou maličká, za jedno slepičí jich musíte připravit asi pět. Oproti jiným však mají výborné dietetické i výživové vlastnosti. Mají nízký obsah cholesterolu, ale vysoký obsah prospěšných látek, jako je železo, vápník, hořčík, zinek, fosfor a měď.

I další látky, které křepelčí vejce obsahují, jsou prospěšné pro naše tělo a pomáhají při léčbě některých chorob. Pravidelná konzumace výrazně zvyšuje imunitu. Doporučuje se proto malým dětem, při nemoci a rekonvalescenci. Zajímavostí je, že údajně zvyšují i mužskou potenci. :-)

Jejich chuť je jemná, ale zároveň není potřeba je moc solit. Výborná jsou jako volská oka nebo nahniličko. Krásně ozdobí saláty nebo studené mísy.

Máte rádi vejce? Vyzkoušeli jste i jiné než slepičí?

Reklama