Naše čtenářka s nickem Streamline je ještě hodně mladá a kosmetičku zatím nepotřebuje. jedinou výjimku udělala před maturitním plesem, a byla zděšena. Příští návštěvu si raději nechá doporučit nějakou zkušenou kamarádkou. Ale i tak přidává pár svých receptů na domácí masky

Milá redakce a milé ženy-in,je mi 26 let, takže na pleti se mi ještě neodrazil můj věk, ale přesto jsem jednou vyzkoušela kosmetické ošetření spolu s mojí maminou a to před mým maturitním plesem - udělali jsme si takový pěkný den, kdy jsme se „sobecky“ zabývali jen sami sebou:-)

Zřejmě jsme ale měly mylná a nereálná očekávání, že po kosmetickém ošetření budeme krásné, pleť bude zářivá a pěkná - opak byl pravdou - od kosmetičky jsme odcházeli doslova „zrychtované“ - úplně roznípaný a zarudlý obličej nás otrávil - naštěstí druhý den, kdy byl maturitní ples, už byl obličej jakžtakž normální.

Od té doby jsme ani jedna ještě neměli odvahu, abychom něco takového znovu podstoupili... Nicméně mám mnoho kamarádek, které pravidelně navštěvují kosmetický salón a jsou naprosto spokojené, a tak si říkám, že až to budu opravdu potřebovat, tak dám na radu nějaké ze svých kamarádek a navštívím „oveřenou“ kosmetičku:-))

Každopádně i když do kosmetického salónu nechodím, tak o svou pleť se starám;-) Mám suchou a citlivou pleť. Denodenně používám denní a noční krém - ty si kupuji normálně v drogeriích a pak používám pleťovou vodu, kterou si sama vyrábím a stejně tak pleťové masky (ty si ale připravuji cca jednou týdně - výhradně o víkendech) si ráda dělám sama a tak připojuji své 4 oblíbené receptíky na domácí ošetřování pleti:

PLEŤOVÁ VODA Z HEŘMÁNKU LÉKAŘSKÉHO
Používá se k důkladnému očištění pleti ode všech nečistot a kosmetických přípravků. Sami si ji můžeme vyrobit tak, že ve 100 g dvacetiprocentního lihu necháme vyluhovat 10 g sušeného květu heřmánku lékařského a 10 g usušených listů šalvěje lékařské. Takto připravená pleťová voda má vynikající čistící, dezinfekční a protizánětlivý účinek.

PEELING NA OBLIČEJ
Smíchejte hnědý cukr s olivovým olejem a poté krouživými pohyby masírujte obličej. Celou proceduru opakujte 1x týdně. Budete mít obličej krásně hladký jako miminko.

MASKA PRO CITLIVOU PLEŤ
Z avokáda si můžeme vytvořit skvělou regenerační masku pro citlivou pleť. Vydlabeme si avokádo, dužinu rozmačkáme na kašičku. Pak ji prsty rovnoměrně naneseme na obličej. Necháme 10 minut působit, poté opláchneme vlažnou vodou. Závěrem ošetříme pokožku pleťovou vodou, naše pleť bude dokonale jemná.

MASKA PRO UNAVENOU PLEŤ

Z bílku ušleháme tuhý sníh a poté do něj vmícháme 2 lžíce najemno nastrouhané nebo rozmixované okurky. Pokud je okurka hodně vodnatá, přebytečnou vodu nejprve scedíme. Naneseme na pleť a  necháme 20 minut působit

Hezký den přeji všem krásným ženám-in a každá žena je krásná!:-) streamline

Milá streamline, díky za příspěvek a skvělé recepty na masky. Ještě bych podotkla, že avokádo je hodně zdravé, nejen zevně ale i vnitřně.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama