shutterstock-283244972.jpg
Foto: Shutterstock

Do škol se od dnešního dne vrací středoškoláci a druhý stupeň základních škol. Ne všechny školy však možnosti využily, návrat měli zvážit ředitelé. „Rozhodli jsme se, že druhý stupeň neotevřeme. Udělali jsme u rodičů průzkum a zjistili jsme, že by nakonec do třídy dorazilo maximálně pět dětí. Stejnou cestou se vydala i střední škola, která s námi sdílí budovu?“ říká učitelka základní školy na Litoměřicku.

Hurá do školy se nekoná

Kromě škol se uvolnění týkají také hromadných akcí. Ty se z prozatímních 300 lidí mohou rozrůst na 500. Novinku si pochvalují například multikina s velkou kapacitou, o něco méně pak například hrady a zámky. Aby bylo možné dodržet hygienická nařízení, prohlídky se konají jen v omezeném počtu návštěvníků, proto není možné, aby se dostalo na všechny. Kvůli tomu prý na recepcích kulturních památek neustále zvoní telefon.

Kina a divadla nemají již omezení týkající se rozestupů, i tak však kapacitu nebudou navyšovat všechna. Multikina vyšší tržby navíc nečekají, protože ty přichází často z prodeje občerstvení, které stále prodávat nemohou. Nařízení prý příliš nepomůže ani divadlům, pro které přišlo příliš pozdě, tedy na konci sezóny.

Žádná ze zmíněných uvolnění se netýkají Karvinska, kde se nákaza rozšířila v Dole Darkov. Dále pak zůstává opatření nařizující, že hudební kluby musí zavřít hodinu před půlnocí.

Reklama