628b739daa4d1obrazek.jpg
Foto: Michal Horák

Michal Horák se na Benátské!
s Impulsem představí v rámci pátečního programu. „Benátská bude určitě super, je to jedna z největších akcí našeho koncertního léta, tudíž už tam nejspíš kromě houslisty Adama naklušu i s celou kapelou. Neskromně myslím, že je nač se těšit.“ říká loňský Objev roku Českého slavíka.

Podobně to vidí i Jakub Děkan, který zahraje ve Stanu Rádia Impuls stejně jako Michal Horák v pátek. „Dva roky se v podstatě nemohlo koncertovat, festivaly se rušily, nebylo tolik prostoru potkat se s našimi fanoušky. Letos se konečně situace vrací do normálu, proto letos na Benátské očekávám úžasnou atmosféru,“ těší se na festival Děkan.

628b7350ea751obrazek.jpg
Foto: Jakub Deˇkan & Band

Prostor pro mladé talenty je už festivalovou tradicí. „Jsme největší festival mainstreamové hudby u nás, mezi návštěvníky je i spousta mladých lidí. Proto je již několik let, program na jedné ze stageí (letos je to velký „Stan Rádia Impuls“) určen právě jim, A to i proto, že mladé hvězdy mají právě v Liberci silnou základnu. Mám radost, že stále vzrůstající zájem mladých o náš festival svědčí o tom, že se nám to snad daří,“ vysvětluje spolumajitel festivalu a frontman skupiny Doctor P. P. Petr Pečený.

„Nejenom mladí určitě ocení i vystoupení Mirai, Pokáče či Atmo Music,“ doplňuje ředitel a spolumajitel festivalu Pavel Mikez.

Poslední možnost koupit lístky za nejlepší cenu
Poslední dva týdny mají fanoušci možnost nakoupit lístky na Benátskou za zvýhodněné ceny. Celofestivalová vstupenka do konce května vyjde na 1 890 korun. Jednodenní vstupenky je potom možné koupit za 890 korun na čtvrteční program, na zbývající dva dny  stojí jednodenní vstup do konce tohoto měsíce 1190 korun.

628b736fa5e19obrazek.jpg
Foto: Lipo

Důležitou zprávou pro ty, kteří si chtějí užít festivalovou atmosféru se vším všudy, je také možnost rezervovat místa ve stanovém městečku, kterou organizátoři spustili již se začátkem května. „Řada návštěvníků má festivaly spojené právě se stany. Na Benátské! s Impulsem jim samozřejmě chceme vyjít vstříc. Rezervace otevíráme dostatečně dlouho dopředu, aby měl každý čas si zajistit své místo a nemusel se pak stresovat těsně před festivalem, že nebude mít kde spát,“ dodává ředitel festivalu Pavel Mikez.

Podle něj se navíc návštěvníci mohou spolehnout i na vysoký standard, kterým je celý festival pod Ještědem vyhlášený. Pořadatelé si totiž zakládají na udržovaném prostředí s kvalitním zázemím. I díky tomu je Benátská! s Impulsem označována za nejčistší festival v Česku.

628b73aecf99dobrazek.jpg
Foto: Sebastian

Více o festivalu Benátská! s Impulsem
Benátská! s Impulsem je nejstarším festivalem nabízejícím to nejlepší z československé rockové a popové scény a každoročně přiláká desetitisíce fanoušků hudby.

Po vynucené dvouleté pauze se na Benátské představí celá plejáda hudebních matadorů a tradičně také spousta mladých kapel. Benátská začíná každý ročník „Večírkem pro nedočkavé“, který probíhá ve čtvrtek, a pokaždé se jedná o skvostný zážitek s překvapením. Letošní hudební nálož zažehne Olympic a Petr Janda, který na festivalu oslaví jak své kulatiny, tak kulatiny Olympicu. Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer, kdy Na Benátské! s Impulsem zahájí celoroční oslavy svých šedesátých narozenin tradiční hvězda festivalu – Paľo Habera se svou skupinou Team. Kapela zároveň letos slaví 40 let od svého založení.

Pro děti je připraven bohatý doprovodný program, který dotváří atmosféru rodinného festivalu, pyšnícího se bezkonkurenčním zázemím. Organizátoři si velmi zakládají na udržovaném prostředí a Benátská bývá právem nazývána nejčistším festivalem.
Návštěvníci ocení také dostatek parkovacích ploch, stejně tak jako výbornou obslužnost hromadné dopravy přímo z centra Liberce. Následně bude ze zmíněných parkovišť rovněž možná doprava do areálu populárním festivalovým vláčkem.

Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem  proběhne 28. 7. – 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec.

Více na: www.benatska.cz
628b7339cbd5fobrazek.jpg