karton-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Rozkvetlá maska

Roztomilou srnku s květinovou korunou ocení zejména holčičky. Není ale těžké původní návrh změnit a vytvořit motiv, který se bude zamlouvat také klukům. Na tuto srnku budete potřebovat kus kartonu, bílou fixu, nůžky, lepidlo, květy rostlin, které máte zrovna k dispozici a také pár hezkých větviček. Z kartonu vystřihnete předem nakreslený obrys srnky a vystřihnete také oči. Zbytek domalujete vy,nebo vaše dítě podle své fantazie. Použít můžete samozřejmě různé barvičky. Nakonec polepíte vrchní část hlavy lepidlem a přilepením květin vytvoříte korunu. Nakonec už jen připevníte dvě větvičky, které budou symbolizovat růžky.

Lahodné cupcaky

Na přípravu těchto krásně vypadajících cupcaků budete kromě kartonu a fixek potřebovat také modelínu a různé drobnosti, kterými své cupcaky vyšperkujete. Použít můžete například korálky, usušené květy rostlin nebo i obarvené kamínky. Nejlepší bude, když na větší plochu kartonu namalujete cupcaky podle sebe a poté necháte dítě, aby si je pomocí modelíny a dalších doplňků ozdobilo podle sebe. Na vrch pak můžete společně přidat třešinku, kousek čokolády nebo kopeček šlehačky.

Roztomilá babička

Česká autorka této „babičky Pampelišky“, která je na instagramu jako @kartonovamama, na svém profilu uveřejňuje své výtvory, které jsou převážně z kartonu, může vám tedy sloužit jako další inspirace. Na větší kus kartonu namalujete obličej babičky podle svého gusta a v dalším kroku vytvoříte v jejím účesu otvory, do kterých se budou následně zastrkávat stonky odkvetlých pampelišek, které tím vytvoří krásně šedivé vlasy. Dva otvory vytvoříte také v uších, kam přijdou náušnice. Pak už si jen uděláte s dítětem společnou procházku a necháte ho jednotlivé otvory zaplnit květinami.

Květinové zavařeniny

Na kousky kartonu namalujete zavařovací sklenice a poté je vystřihnete. V horní časti sklenice (ve víčku) vytvoříte také otvor, kudy povede mašlička. Potom už jenom stačí jednotlivé sklenice „naplnit“ květinami, které jste během procházky posbírali a poté lisovali v knížkách. Fantazii se meze nekladou, a tak můžete květinky kombinovat jak je libo a vytvářet tak různě barevné zavařeniny. Krásnou barvu dodá třeba pampeliška nebo jetel luční. 

Motýlí křídla

Tento výrobek z kartonu ocení snad každá malá princezna. Na karton si předkreslíte tvar motýlích křídel, který se vám líbí a poté ho vystřihnete. Vystřihnete taktéž vnitřek křídel, který nahradíte samolepícím papírem. Ten usnadní následné nalepování květinek. Poté už stačí jen připevnit provázek, pomocí kterého se budou dát křídla nosit. Dítě si pak samo ať už na zahradě nebo na louce křídla dozdobí.

Zdroj info: instagram@kirstiecrafts, instagram@recyclemeplay, instagram@kartonovamama, instagram@unicorn_learning_through_play, autorka článku

Reklama