cl.jpg
Foto: Profimedia

Kelly Hughes rozhodně není první modelkou, která musela podstoupit císařský řez, většinou ovšem jizvy maskují make-up artistky a se snímkem si potom pohraje ještě retušér. Magazín Sports Illustrated se ovšem rozhodl, že nyní nic zakrývat nebude.

Na fotografii, která se nachází uvnitř časopisu, si modelka Kelly Hughes schválně stahuje spodní díl plavek, aby odhalila jizvu po císařském řezu. K fotografii na Instagramu magazín napsal: „Věnujme trochu lásky všem našim maminkám, abychom ocenili sílu ženského těla a krásu mateřství.“

Snímek sdílela i sama modelka, která uvedla, že se cítí velmi poctěna tím, že může být první ženou, která v magazínu prezentuje svou jizvu. V minulosti pro ni prý byla zdrojem nejistoty a také se ze zákroku obtížně zotavovala. „Teprve, když jsem svou jizvu přijala, poznala jsem v ní skutečnou sílu,“ popsala.

Revoluce v tradičním plavkovém vydání prestižního magazínu probíhá už několik let. V minulosti dal prostor například plus size modelkám, a dokonce se v něm objevila i šestapadesátiletá žena. Sportovní magazín totiž dobře chápe, že lidé chtějí vidět i fotky žen, které vybočují ze zažitých standardů a kategorií.

Zdroje: Instagram Sports Illustrated Swimsuit, Instagram Kelly Hughes, Insider