myslím že kratší by bylo napsat, na co alergii nemám.Jsem ve fázi kdy se mi imunitní stav i s alergiemi sype a čekám na nové vyšetření-bohužel objednací lhůty jsou dlouhé, akdyž už přijde termín omarodí kluci, nebo já.Prostě klasika.Ale jednoduše největší alergii mám na Tramal-ta je smrtelná, jinak na bodnutí včelou a vosou, neupravený med, kiwi, ananas,citrusy-ale jen kožní, některý druh jablek, vlašské ořechy, některou složku alkoholu,pyly, prach roztoče, psí a kočičí srst,peří a kdoví co ještě.

Syn (10) má odmala alergii na roztoče a trošku na kočičí srst.Oba jsme astmatyci, alergici a samozřejmně atopici-eksematici. A jak to děláme, syn se léčí od jednoho roku, bere léky a já také se léčím už 17 let, předtím mě nikdo netestoval, ale marodím a nemohu dobře dýchat odmala.JInak vyrušili jsme bohužel péřové duchny - největší alergen u nás, těžké závěsy-lapače prachu, a koberce-většinu.Jinak záclony a slabounl´ké proužky vzdušných závěsů, pohovku z mikroplyše  a jiné dobře udržující materiály, jsme nechali.Častěji peru některé věci, častěji luxuji a vytírám, jinak jsme si na určitou slabší dávku alergenu zvykli.

Nemůžeme žít ve skleníku a pyl venku taky neodstaním, psa a kočku-stejně žijí venku na dvoře, přece nezabiju aj.Radí nám velice příjemná paní alergoložka.

Jinak omlouvám se za chyby v písmu jsem dysgrafik, dysortografik. Prostě můj názor je, že jsou ještě horší emoce, alespoň pro mne a jsou na tom lidé ještě hůř, takže nač si stěžovat?Přeji krásný, snad už konečně sluníčkový den.

Text nebyl redakcí upraven.

Vám se to, koukám, taky pěkně sešlo.

Alergie - to je téma dnešního dne.

  • Trpíte alergií vy nebo někdo z rodiny?
  • Máte alergii na pyl, zvířecí chlupy, prach, peří nebo nějakou potravinu?
  • Jak se vám s alergií žije?
  • Co děláte pro to, aby váš život zasáhla co nejméně?
  • Máte ji od dětství, nebo se u vás objevila až časem?
  • Léčíte se, nebo se alergenu jenom vyhýbáte?
  • Pokud patříte k alergikům na pyl, jak zvládáte jarní začátek sezony?

Vše o své i cizí alergii nám můžete psát na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama