První řadu reality show Výměna manželek, kterou s velkým úspěchem vysílala televize Nova, jsem často sledovala. Každým dílem jsem se nechala pohltit.

Nevěřícně jsem sledovala, jak některé rodiny dokáží žít a že každá má své problémy, které jsou příčinou hádek. Dojímalo mě setkání manželů po deseti dnech, kteří najednou pochopili, jaké štěstí mají v tom druhém.

V pondělí 3. dubna byl odvysílán speciální díl, který zmapoval nejzajímavější příběhy. Ráda jsem se k některým z nich vrátila.

Asi nejvíc mě osobně zaujala rodina z Prahy. Manžel byl zvyklý, že stačilo dodat peníze a pohoda i klid byly zajištěny. Stačilo však jen, aby manželka Jitka odjela na deset dní do rodiny, která byla zvyklá na jiný rytmus a uvědomila si, v čem byl ten největší problém. Manželé spolu zůstali, ale snažili se alespoň o částečnou změnu stereotypu.

Všechny rodiny, které se představily ve speciálním dílu, účinkování ve Výměně manželek nějakým způsobem poznamenalo. A diváci byli zvědaví na jejich příběhy. "Jejich vyprávění sledovalo 2 004 378 diváků starších patnácti let, což bylo 48 % všech, kteří danou dobu trávili u televizních obrazovek. Pořad ale ještě o něco více zaujal diváky mezi 15 až 54 lety - z těch, kteří sledovali televizi, si speciál Výměny manželek vybralo 54 %. V kategorii ženy 15 až 54 let činil podíl na sledovanosti dokonce 63 %,"  řekla mluvčí televize Nova Veronika Šmítková.

Od 10. dubna začíná druhá řada Výměny manželek s celkem deseti novými díly. "Tvůrci opět vybrali rodiny s velmi odlišným zázemím, aby konečná výpověď o životním stylu v České republice byla nejen zajímavá, ale i reprezentativní. Uvidíme proto rodinu s osmi dětmi, rodinu hluboce věřící, romskou a další," dodala k novým dílům Šmítková.
 

Jak zapůsobila reality show Výměna manželek na vás? Zajímalo by mě, zda byste vy osobně do toho šla?  

Reklama