Čtenářka Karinečka je už druhým Karlem v magazínu. Ačkoli s Vodfon jsem soucítil trochu víc, Karinečka totiž své Karlovství bere se stoickým klidem...


Dobrý den,

opět všechny zdravím z Vysočiny a přidávám svůj krátký příběh s přezdívkami.

Jmenuji se Karin a coby dítko si nějakou přezdívku snad ani nevybavuji. Přezdívkami jsme si začaly říkat až s kolegyněmi v bývalém zaměstnání, kde se pro mě ujala přezdívka KAREL. Což pro mě jako pro ženu s velmi kyprými tvary byla opravdu kouzelná přezdívka, pracuji totiž jako zdravotní sestra v nemocnici a leckdy pacienti docela koukali, když se ozvalo KARLE a já přiklusala. Dost složitě jsem někdy musela vysvětlovat, že opravdu nejsem Karel, ale Karin. V novém zaměstnání se z Karla stala Karinečka, kterou používám dodnes pro přihlašování snad všude.

Ale abych nepsala jen o sobě, záludným způsobem jsem přišla na to, že můj manžel coby mužný chlapec získal přezdívku Omínek (jmenuje se Tomáš) a já toho samozřejmě hojně využívám, když ho chci vytočit, protože na tuto přezdívku je silně alergický.

Funguje to spolehlivě po celých 14 let, co jsme spolu.

Pěkný den přeje,
Karinečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes o svých přezdívkách...

  • Jak jste k přezdívce přišli?
  • Máte jen jednu?
  • Dali jste někomu přezdívku? A proč?
  • Máte svou přezdívku rádi?
  • A co nick na Ženě-in, používáte ho ještě někde jinde?

redakce@zena-in.cz


GlobusZEMĚPISNÁ SOUTĚŽ

  • INDICIE: Dobrá, prozradím, že obyvatelé tohoto státu jsou sice snědí, ale nejde o indiány. A přihodím k dobru, že tímhle státem ani omylem neprochází Velká čínská zeď.

Tušíte o jaký stát by se mohlo jednat? Potom si můžete tipnout zde:Uhodněte stát! Ale pozor, nezapomeňte, že máte jen jednu šanci!

Reklama