Pročítám na ženě-in trapasy, které se kdy komu přihodily a hned mi také jeden vytanul na mysli. Nestal se mně, ale mé drahé švagrové. Snad mi odpustí, že ho tady přidám k lepšímu…

Konečně jí doporučili lázně. Ale protože stále nemá čas a ty lázně by taky ráda, rozhodla se pro tzv. ambulantní léčbu a denní dojíždění. Prvních pár dnů bylo v pohodě, chválila si jak lázně, tak to cestování. Z cestování měla  trochu obavy, protože jediný dopravní prostředek, který využívá a bezmezně mu věří je kolo. Jednoho dne den opět čekala na svého řidiče, ale ten bez zastavení odfrčel. Stál tam sice jiný autobus, ale tomu ani nevěnovala pozornost.

Začala propadat panice. Jak je možné, že řidič nezastavil, jak se ona do těch lázní dostane a vůbec, přece nepřijde o procedury. Popadla mobil a požádala mě, abych ji sehnala číslo toho soukromého dopravce, kterého využívá, že si zjedná pořádek. Moc jsem nepátrala po podrobnostech a číslo jí na netu našla a odeslala. A víte co bylo dál? Švagrová okamžitě do firmy zavolala, seřvala je, že tam čeká jak tvrdé y a řidič, že ani nezastavil a že ji propadnou procedury a pojišťovna že jí je dá k úhradě. Na druhé straně se ozvalo, že vše prošetří a že se zatím moc omlouvají a posílají pro ni řidiče s osobním vozem. Ona ještě trvala na tom, aby ten blbec řidič, co neví kde má zastávky, byl exemplárně potrestán.

Za chvíli dorazil elegantní a velmi příjemný muž středního věku, za firmu se omluvil a švagrovou dovezl až před lázně, takže vše stihla. Ovšem pak přišla sprcha přímo ledová. Z dopravní firmy jí volali, že nechápou co tím vším sledovala, protože dle šetření řidič řádně vyjel, řádně zastavil, dokonce na zastávce chvíli stál  a jel normálně svojí trasou,  má na to i svědky, kteří s ním také jeli.

Ona ale trvala na tom, že to tak nebylo, řidič jel prostě dál a nezastavil, vždyť ho viděla na vlastní oči. Stál tam sice nějaký autobus, ale to byla jiná linka. Najednou bylo šéfovi firmy jasno. Řidič, co měl jet směr lázně měl přidělen ten den jiný autobus a jinou trasu – tu dálkovou – a ten který ho střídal, normálně na zastávce stál, jenže švagrová ho ignorovala, protože brala nějak samozřejmě, že jezdí stále ten samý řidič s tím samým autobusem.  Že by četla cedule, tím se ani neobtěžovala. A to jich je na tak malém městě minimum.

Další den si už dala pozor. Zrovna jel ten „její řidič“ a rovnou jí vyčinil, že mu způsobila potíže a že on teda svoji práci dělá dlouho a dobře. Aby to odčinila, věnovala mu drahou kávu, ale odmítl ji s tím, že kafe nepije. „Tak si ji nechte pro manželku“, vnutila mu ji švagrová a podala mu hrst drobných na jízdenku. Nevěřícně se na ni podíval,  ale trpělivě odpočítal padesátikorunu v drobných , jen něco brblal. „To není schválně!“, pípla švagrová , mám jen tisícikorunu…..No není roztomilá?

EvaH

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

A jaký trapas se povedl vám? Podělte se o něj!

redakce@zena-in.cz

Reklama