Dalibora Gondíka spolehlivě vytočí David Rath. Chcete vědět, co ho naopak potěší? Čtěte náš rozhovor nejen o politice, ale i herectví a dalších Daliborových vášních.

 

Baví vás víc divadlo nebo televize?
Každá ta oblast má svoje. Na divadle zažíváte intenzivní prožitky každou vteřinu, máte kolem sebe celou řadu vynikajících kolegů, je tam aktivní účast diváků a má to neopakovatelnou atmosféru. Jako přímý přenos v televizi. A vidíte, už jsme jinde. Myslím, že jsou to obě součásti jedné profese, jednoho řemesla, a tím je herectví. Všude, ať před kamerou nebo na jevišti, jsem šťastný. Jsem šťastný, že mohu dělat svoji práci, která mě velmi baví.

Jaká je vaše nejoblíbenější divadelní role?
To je těžké. V divadle ABC jsem za těch 13 let dostal krásných rolí několik. Aramis ve Třech mušketýrech, Charley v Charleyově tetě, Tranio ve Zkrocení zlé ženy, Feste ve Večeru tříkrálovém. Ty jsem měl opravdu moc, moc rád.

Mnoho filmových rolí nemáte, sám si vzpomenu jen na roli Tomáše v komedii Mezi námi přáteli – proč?
Profese herce je nádherná, ale trochu složitá v tom, že máte práci pouze v případě, že vám ji někdo nabídne. Jste přece jen pouze kolečkem v obrovském soukolí. Myslím, že jsem prostě zatím žádného filmového režiséra nezaujal natolik, aby mě obsadil do nějaké role. To je vše.

Když si chcete od všeho odpočinout, všechno pustit z hlavy – jak relaxujete?
Jsem doma s rodinou. Zjistil jsem, že to je ta největší radost a ten největší klid. Ale jinak bych mohl třeba ještě říct, že se projedu na motorce, zahraju si na bubny, nebo se zavřu doma ve studiu a skládám písně do šuplíku. To všechno mě baví a rád to dělám, ale nejlepší je skládat Lego se synem Theodorem a čekat na oběd od manželky Markétky….

Jak si představujete ideální dovolenou?
Nejsem náročný. Markéta má ráda slunce a moře, asi jako každá žena, Tedík miluje bazény a tobogány, asi jako každé dítě, a já se na to rád dívám, dělám fotky a piju pivko, asi jako každý táta.

Dalibor Gondík

Narodil se 14. března 1970. Od roku 1994 je členem souboru divadla ABC, ale hostuje i v dalších divadlech. S Otakarem Brouskem ml. tvoří v ABC osvědčenou komediální dvojici, jsou například představiteli rolí, které hrávali Voskovec s Werichem.

Věnuje se také své hudbě, má vlastní kapelu Hamleti a připravuje i hudbu k inscenacím, nejen ve svém mateřském divadle.

Dalibor se ale nejvíce proslavil jako moderátor televizních pořadů, které moderoval a moderuje spolu se svou sestrou Adélou (GoGo show, Rady ptáka Loskutáka).

Je něco, čeho litujete – něco, co jste propásl nebo zkazil a už to nikdy nejde vrátit?


Jejda! Toho je tolik, že by se to sem nevešlo!!! Vůbec mám pocit, že jsem téměř všechno v životě udělal špatně a chytil jsem to za špatný konec. Jsem se sebou hrozně nespokojenej… ale to je fakt na dlouhý povídání a pro čtenářky by to bylo naprosto nic nepřinášející blábolení…

Je něco, co vás spolehlivě rozesměje?


Divadlo Járy Cimrmana, Hurvajs Josefa Skupy, cokoli od V+W, všechno od „Pane, vy jste vdova“ po „Chalupáře“, cena nafty u nás, jakékoli jednání Poslanecké sněmovny, Bill Gates a jeho originalita, náš syn Theodor, když říká reklamu na „ORBIT - IDEÁLNÍ DO AUTA“...

A rozzuří do běla?
David Rath, stav českých silnic, řidič, který se NEVĚNUJE řízení vozidla, stavební boom a jeho nekoordinovanost, hlavně u nás v obci. Lži, lži a každodenní lži našich politiků… jéje a už jsem zase naštvanej. Tak už toho radši nechám.

Kdybyste měl říct čtyři věci, které vás na ženě zaujmou na první pohled – co by to bylo?
Pohled – ten řekne všechno. Ovšem to není odpověď na vaši otázku. Ale kdybych hledal čtyři věci na první pohled, tak je přece jasné, že musím odpověď pouze tak, že to bude klišé… Oči, pusa, prsa, nohy… Ale to už fakt není první pohled, to je podrobné zkoumání, a to jste přece nechtěl… ne?

Jste také hudebník, kde vás mohou diváci spatřit nebo slyšet v této roli?
S kapelou Hamleti hrajeme docela dost, teď nedávno byl Lucerna Bar, který se myslím dost vyvedl. Mrkněte na www.hamleti.cz, tam jsou fotky a naše koncerty. Přijďte, budeme rádi. Jinak také skládám hudbu k nejrůznějším projektům. Naposledy hudbu k Thálií ověnčenému divadelnímu představení divadla v Příbrami – Drobečky z perníku, nebo znělku pro Geňu se Suchánkem v i-televizi www.stream.cz Míša a Ríša vám gratulují k svátku.

Co byste popřál čtenářkám Ženy-in?
Buďte krásné tím, že budete své a samy sebou. To vám nejvíc sluší.  

Viděla jste někdy Dalibora v ABC? Znáte kapelu Hamleti? Je vám Dalibor sympatický?

Reklama