Herec a moderátor Dalibor Gondík (38) s manželkou Markétou vždy s chutí oslavují svátek levorukých. Když jim to vyjde, tak si i připijí. A jak jinak než pochopitelně levou rukou. „Manželka je úplně levá, já jsem levo-pravoruký, to znamená, že některé věci dělám vysloveně jen levou rukou, jiné zase pravačkou. Psát například mohu oběma stejně, ale na kytaru hraji vždycky jen pravou. Moje matka je také úplně levá, syn tuto schopnost nezdědil. Je jednoznačný pravák,“ upřesnil Gondík.

Schopnost využívat levou i pravou ruku mu prý přináší spousty výhod, především některé domácí práce mu jdou daleko rychleji od ruky.

„Bohužel, s tenisovou raketou levou rukou hrát neumím, přitom se říká, že právě u tohoto sportu je levačka velmi výhodná, protože soupeře taková hra velice stresuje. V Loskutákovi teď máme školu golfu, zjistil jsem, že golfovou hůl beru do ruky vždycky levou rukou, nevím proč, myslím, že se asi rozhoduji zcela instinktivně,“ konstatoval Dalibor Gondík.

Moderátor se zároveň pochlubil, že doma mají nejrůznější předměty pro leváky, které jim usnadňují práci třeba při vaření.

„Když mám čas, rád zajdu do speciálních obchodů, kde prodávají domácí potřeby, a pídím se po zajímavostech, které mohou leváci využít. Manželce tím vždycky udělám radost a i já je občas rád využiji. Tak například máme doma určitě několik speciálních škrabek na brambory, na loupání okurek nebo lis na citrony. A určitě naši sbírku zase brzy rozšíříme,“ těší se Gondík.

Reklama