No vážně, herec a moderátor Dalibor Gondík zosobňuje ideál. Nepostrádá šarm, domácnost mu nespadne na hlavu díky kutilským zkušenostem z pořadu Rady ptáka Loskutáka, ale hlavně umí rozesmát! A to především v komediích pražského Divadla Kalich.

Dalibor Gondík

Dalibor GondíkŠkolnímu roku, a tedy i divadelní sezóně, zbývají poslední dva měsíce. Jak se vám v této sezóně daří?
Poslední divadelní sezóny pro mě byly ve znamení neustálého zkoušení. A jsem velice rád, že čtyřikrát jsem zkoušel v Divadle Kalich, kde jsem se po čtrnácti letech v Divadle ABC usadil. Po dvou muzikálech Touha a Johanka z Arku tu hraju v detektivní komedii Splašené nůžky, což je herecký zážitek neopakovatelného charakteru, a v hudební komedii Láska naruby s muzikou skvělého jazzmana Milana Svobody. Obojí musíte vidět!

Zmínil jste detektivní komedii Splašené nůžky. Tato inscenace je nezvykle postavena na komunikaci jeviště s hledištěm - diváci v ní sami rozhodují o vývoji děje. To jistě přináší spoustu zážitků nejen pro publikum, ale také pro herce.
Na každém představení mě - a nejenom mě - rozesmává tolik situací jako v žádné jiné hře na světě. To se opravdu nedá popsat. Ale vzpomínám si na jednu paní v Karlových Varech, která si všechno tak dokonale pamatovala, že nám diváci nevěřili, že není od nás ze souboru a nejezdí s námi jako profesionální „rozesmávačka“. Jak říkám, přijďte se podívat... Ne náhodou je tato hra zapsaná v Guinessově knize světových rekordů.

Dalibor Gondík

Dalibor GondíkA pozvete nás také na druhou zmíněnou komedii Láska naruby?
Velmi rád, už jen z toho důvodu, že se v ní sešla mimořádná herecká parta. Mými kolegy na jevišti totiž jsou Jana Paulová, Pavel Zedníček, Bob Klepl, Zbyněk Fric, Radka Filásková a Alena Bazalová. Navíc jsem v ní skoro celou dobu v ženských šatech! V krátké době hraju podruhé vlastně ženu. Takže jsem se na začátku smál. Do té doby, než jsem viděl návrh kostýmu. Na rovinu říkám, že jsem si myslel, že je to nějaká legrace pana režiséra Jakuba Nvoty nebo že se zbláznil. Během zkoušek jsem se pořád ptal, kdy mi řekne pravdu. Opakoval stále dokola - ten kostým bude super! Pak přišla kostýmová zkouška a bylo všechno jasné. Týden jsem prožil s žaludeční neurózou a nechtělo se mi vůbec chodit na zkoušky. O generálkách to bylo nejhorší. Co mě zachránilo? Předpremiéra v moravské Karolínce, kde mi jedna místní dáma řekla, že mi to velmi sluší a její manžel mohl na mě oči nechat. Snad byli opilí, snad to mysleli z legrace, ale ze mě to všechno spadlo a začal jsem se na tu roli těšit a milovat i ten kožený korzet. A dokonce mi ani nevadí, že se musím hodinu před představením líčit. (smích)

 

Reklama