Chcete načerpat sílu, harmonii, klid, odpočinek a posílit imunitu? Pořiďte si mandalu. Víte, co to je? Je to harmonické spojení kruhu a čtverce, v praxi se však můžete setkat s kruhy vyplněnými vzory všeho druhu.

Kruh je odjakživa pokládán za mystický symbol nebe, vesmíru, nekonečna, čtverec představuje vnitřní síly. Oba obrazce spojuje centrální bod, od kterého se zbytek motivu odvíjí. Znalci tvrdí, že mandala se vyskytuje napříč všemi kulturami. Ta klasická skládající se z kruhů a čtverců představuje nejen obraz světa, ale i lidské nitro a životní harmonii.

Takto vypadá tibetská mandala

l

Na co mandalu?

Existují různé druhy mandal – očišťující, posilující určité vlastnosti, uklidňující a harmonizující. Výběr mandaly je vlastně jednoduchý. Nechte se vést svými pocity a emocemi. Zadívejte se na nabídku mandal a vyberte si takovou, jejíž barvy a vzory vás hřejí u srdce a je vám příjemné ji pozorovat. Na internetu existuje mnoho stránek, kde si můžete mandalu koupit, a to jak malovanou, tak keramickou či skleněnou. Jestli si nejprve její účinky chcete vyzkoušet, stáhněte si verzi zdarma, vytiskněte a vybarvěte si ji podle své fantazie. Její energie působí v místnosti, kde pobýváte, sama od sebe.

Relaxace

Posaďte se naproti svojí mandale, zapalte svíčku a vonnou tyčinku, pusťte relaxační hudbu. Klidně pozorujte svou mandalu, na nic nemyslete, jen vnímejte proudící pocity a asociace, které ve vás kombinace prostředí a obrazu vyvolává. Vaše mysl by měla být zharmonizovaná a posílená.

Podívejte se, jak se kreslí mandala

Věříte na zázračnou moc mandal? Máte nějakou? Pořídíte si ji?

Reklama