zrovna nedávno bylo fotografování aktuální pro čtenářku s nickem catik5. Rozhodli se, že dají babičce a dědovi k výročí svatby fotku všech vnoučat ajko dárek. Jak se fotoplátno povedlo a co na to prarodiče, už se dočtete v příspěvku

Téma jako dělané, zrovna před pár měsíci jsem navštívila fotoateliér. Měli jsme se fotit na fotoplátno jako všechna vnoučata a my jsme 4. Měl to být dárek k výročí svatby babičce a dědečkovi.

Už o vánocích se o tom začalo spekulovat, že by to byl ten nejhezčí dárek. Všichni jsme souhlasili. Napadl mě nápad, že bychom se mohli vyfotit ve fotoateliéru v Trutnově, viděla jsem pár fotek, které mají vystavené ve výloze a moc se mi to líbilo. A jednou se tam chci vyfotit s přítelem, tak jsme se jeli podívat. Fotky se nám líbily i přístup zaměstnanců a tak jsme se objednali.

Za měsíc (tak nějak myslím přesně si datum nepamatuji) jsme se měli fotit. Bylo to něco úžasného, všichni jsme byli natěšení a nervozní. Fotila jsem se já, můj brácha a moje dvě malé sestřenice takže 4 vnoučata, každý byl překvapený, že je převaha dívek a ještě takový věkový rozdíl. Já jsem nejstarší 20 let, pak brácha bude mu 19 let a sestřenky jedna 8let a další bude 9let.

Nejdříve jsme se převlékli a fotografka si zatím v hlavě dělala návrhy, jak to asi bude vypadat. Měla tam hodně pomůcek a hnědé pozadí, vypadalo to tak starodávně, ale bylo to moc krásné. Pak nás dala do póz, které byly vhodné a fotili jsme se i v jiných asi hodinu. Bylo to moc složité, ani se nedivím, že modelky jsou po tom unavené mi byli také, ale vše dobře dopadlo, i když holky byly už nevrlé, ale vše bylo ok.

Za 14 dní jsme si pro fotoplátno přijeli a to bylo takové překvápko, jak to bylo nádherné, nemohli jsme z toho odtrhnout oči, říkali jsme si, jakou bude mít babička s dědou radost, až se jim to předá.

Za 2 měsíce bylo předávání, babička s dědou se málem rozbrečeli a říkali, jak mají krásná vnoučata, ale že by jich mohlo být ještě víc:-) Byli moc spokojení a pověsili si to do kuchyně, aby to každý viděl, když příjde na návštěvu:-)

foto

catik5

Moc pěkné. Já bych to dotáhla do konce a oblékla bych vás po staru do námořnických oblečků, jak se to dělávalo na přelomu století

Text nebyl redakčně upraven

Jak se na fotgrafování těšíte vy, milé ženy-in? Máte z něj také takovou radost, nebo je to pro vás spíš noční můra? Jak se vám líbí nápad čtenářky s nickem catik5? Měla byste radost, kdybyste dostala takový dárek?

Napište nám na dnešní fototéma na redakce@zena-in.cz

Reklama