Nejsilnější pravicová strana ODS je plnoletá. Osmnáctiny oslavila zahradní párty na dvoře své centrály na pražském Jánském Vršku. Že tam byla jen skupina příznivců stranického šéfa Mirka Topolánka, že jí nepřišel popřát „otec" strany prezident Václav Klaus ani Topolánkův rival Pavel Bém a další politické souvislosti, tím čtenářky unavovat nebudeme... nuda. Jak ale vypadal samotný mejdan?

Klasická zahradní párty, stánek s posezením, stolečky bez židliček po celém dvoře, tedy pro popovídání, a kafe či vínko na stojáka, poklidná hudba, pult s pitím, dva pultíky s jídlem - jeden vítali vegetariáni, druhý spíše masožrouti...

Pták ModráčekPo Topolánkově úvodním projevu se z velkého polystyrenového vajíčka vyloupl nový maskot ODS, pták Modráček. Když vylezl, mezi přítomnými to zašumělo. Podle mnohých to byl trapný moment, jiní se zas mohli utlouct smíchy. Rozštípl to senátorský vtipálek Jaroslav Kubera: „V té masce nemůže být nikdo jiný než Klaus. Nechme se překvapit,“ bavil ostatní. Narážel tak na čerstvé dilema špiček ODS:  s Klausem, nebo s Havlem? Modráček pak dostal cosi připomínajícího maturitní šerpu.

Všechno bylo laděno do modra, i alkohol na přípitek. Kromě Modráčka účastníci akce míjeli modré balonky, které lemovaly dlážděné cesty po dvoře. A zmíněný alkohol? Vedle šesti druhů džusů, několika značek dobrého vína a šampaňského číšník nabízel tajemný, politicky korektně zabarvený modrý nápoj. „Je to mix toniku, vodky a modrého curacaa,“ prozradil nám.

Nad čím se mohli olizovat návštěvníci svými mlsnými jazýčky? Buďme féroví, kaviár si ODS v době krize neužívala.

Menu na atraktivnějším z rautových stolů

  • Čtyři misky s mixem sýru, zeleniny, oliv...
  • Šest druhů dresinků
  • Hovězí biftečky obalované v plátku slaniny
  • Lososové steaky
  • Jehněčí kousky
  • Kuřecí stehýnka
  • Vepřové plátky

Na jehněčím si pochutnal i poslanec Marek BendaU rautového stolu při narozeninové párty ODS se sliny jen sbíhaly

"Malý" dortový zákusek ODS

Navnadilo vás menu na narozeninové párty čerstvé osmnáctky? Inspirujete se jím při přípravě dnešního oběda či večeře? Co byste politikům vzkázali? :)

Reklama