Šestnáctiletá Věra Berkyová z Plzně se stala absolutní vítězkou slovenské SuperStar. Dala sice Slovákům tak trochu na frak, ale Česko má také z ostudy kabát. Zatímco v Česku Věra ve stejné soutěži neprošla kvůli „příliš nízkému věku“ ani prvním kolem, na Slovensku se s přehledem vyšplhala až do finále, kde obsadila post nejvyšší.

S notnou dávkou zadostiučinění si také Berkyová po vítězství na Slovensku vzala na paškál českou porotu: Pro zpěvačku Ilonu Csákovou byla pro soutěž moc mladá, talent v ní neobjevili ani hlasový pedagog Eduard Klezla, ani zpěvák skupiny Žlutý pes, Ondřej Hejma. Ti si teď mohou jen rvát vlasy, protože nerozpoznat schopnost pěveckého nadání jim už nikdo neodpáře...

Mladí začínající slovenští zpěváci se ale také budou moci prezentovat i u nás. Televize Nova spolu se slovenskou „kolegyní“ Markízou už totiž připravují společnou soutěž Česko a Slovensko hledají SuperStaar.

Myslíte si, že jsou Slováci lepší muzikanti? Kdo podle vás ve zpěváckém klání zvítězí? Není podle vás věk soutěžících – často ještě školou povinných – skutečně příliš nízký?

Reklama