Dobrý den milá redakce,

hned poté, co jsem otevřela (jako každý den ráno u teplého čajíčku) Vaše stránky a co jsem si přečetla dnešní téma, hned jsem si vzpomněla na léta, kdy jsem chodila na základní školu.

Na základní škole jsem žila floorballem (pozemní hokej). Škola pořádala turnaje a já, protože jsem byla výborným hráčem, nesměla jsem chybět v útoku. Hrála jsem společně se stejně dobrou hráčkou a byla to i má dobrá kamarádka. Mně přezdívali Selene a kamarádce Karia (hokejisti). Obě jsme trénovaly, a když přišel den zápasů, kdy se asi všechny 4 zápasy odehrály v jeden den, byla jsem nervozní..

V prvním zápase se nedařilo a ani jedna z nás nedala gól. V druhém zápase jsem dala 1, a tak jsme vyhráli 1:0. Na kamarádce bylo vidět, že ji to naštvalo a tak ve třetím zápase, kdy jsme hráli proti nejslabším hráčům, dala kamarádka 3 góly... to ale jen proto, že mě vůbec k míči nepustila... celou dobu, jakmile jí přišla přihrávka, jela na branku sama.

Ve čtvrtém zápase (ten byl nejdůležitější - rozhodoval o vítězi) jsem těsně ke konci zápasu rozhodla, že vyhrajeme 1:0. Všichni kolem mě skákali, i kluci, kteří tam taky hráli zápas - ale klučičí, mě obdivovali a klepali na rameno, že jsem dobrá.

Tolik jsem chtěla získat diplom a cenu za nejlepšího útočníka zápasu, ale dala jsem jen 2 góly... kamarádky 3, a tak to vyhrála ona. I když jsem to dodnes nepochopila... dala je proti nejslabším, a já dala proti těm nejsilnějším, a ještě jsem posledním gólem rozhodla o výhře.

Od té doby se s kamarádkou nebavím, protože mi jasně a schválně dávala najevo, že ona byla nejlepší...
Takže jsem boj prohrála.

A myslím si, že rivalita je dnes všude na každém rohu, jen není vidět...

Jana


Sport, to je velký oříšek. Tam se může rivalita projevit i horšími způsoby. Zapomeňte na góly, vítězkou jste byla vy.

Máte podobný zážitek jako Jana? Podělte se s námi!
 

Téma úterní: RIVALITA
Zažila jste někdy rivalitu?
Soupeříte teď s někým?
Jste ráda rivalkou?
V čem - v práci, lásce?
Odsuzujete rivalitu?
A co zdravé soupeření?
Přerodila se vaše rivalita v něco pozitivního?
redakce@zena-in.cz


Reklama