Ti Japonci jsou skutečně vynálezci. Pozemské pivo už asi není to, co bývalo, a proto se rozhodli uvařit se první meziplanetární ležák. Výroba vesmírného piva by podle plánu měla být dokončena již v listopadu.

 

Pivovar Sapporo holdings spolupracuje s biologem Manabu Sugimotem z Okajamské univerzity. Zabývá se totiž výzkumem pěstování rostlin ve vesmíru. Bylo zjištěno, že ječmen je pro vesmírné zemědělství jako stvořený, neboť je to celkem nenáročná rostlina, která může růst ve vysokých i nízkých teplotách a je bohatá na vlákninu a další důležité živiny.

 

Podle některých tvrzení budou v budoucnosti lidé trávit ve vesmíru více času než nyní, a na to je nutné se náležitě připravit. Aby snad astronauti nezůstali „na suchu“, pustili se odborníci do výroby kosmického zlatavého moku. Samozřejmě se tato akce koná rámci projektu, který je součástí příprav na budoucnost.

 

K varu používá japonský pivovar naklíčený ječmen třetí generace, jenž byl v průběhu roku 2006 skladován na Mezinárodní vesmírné stanici. Sladu má prý dostatek k výrobě asi sta lahví. Bohužel u nás k dostání asi nebude, neboť Sapporo holdings nemá v úmyslu udělat z vesmírného piva komerční trhák.

 

Chtěla byste ochutnat vesmírné pivo?

 

 

 

 

Reklama