Modely Dagmar Havlové se vyznačují hlavně elegancí, což je pochopitelné, když tak dlouho reprezentovala naši zemi na pozici první dámy. Do svého šatníku ovšem dokázala během let promítnou i nejrůznější módní trendy. Je důkazem toho, že ženy po padesátce, šedesátce nebo sedmdesátce se rozhodně nemusí bát barev a ztrácet hravost.

V roce 2008 byla dokonce Akademií módy vyhlášena nejelegantnější ženou Česka. Od té doby sice uplynulo už hodně vody, ale o tento titul by se klidně mohla ucházet znovu. Na svém šatníku ani doplňcích Dagmar Havlová nešetří. Je například hrdou majitelkou několika kabelek značky Chanel, jejichž ceny se pohybují v desítkách a stovkách tisíc. Podívejte se na některé její povedené modely. 

Dagmar Havlová navštívila letošní karlovarský filmový festival, kde přebrala šek pro svou nadaci VIZE 97, zhlédla módní přehlídku své kamarádky Beaty Rajské a také zvládla upoutat svým oufitem. Zvolila orientální červený hábit se zlatým potiskem a k tomu sluneční brýle a výrazné zlaté šperky. Byl to sice trochu netradiční a extravagantnější model, než na které jsme u Havlové zvyklí, ale vypadala v něm skvěle.

profimedia-0786649658.jpg
Foto: Profimedia

I ona má však tmavší momenty. A nejen s ohledem na volbu barev. Na šatech s ramenním průstřihy, které zvolila na představení Okupace, nebylo nic špatného, ale snaha rozbít tmavý outfit barevným prvkem se moc nepovedla. Místo růžových punčocháčů, které řadíme tak trochu do módního pekla, měla raději zvolit barevnou kabelku nebo obuv.

64b6a852230a9profimedia-0740852162.jpg
Foto: Profimedia

Růžová vám není zapovězena ani v pokročilejším věku a Dagmar Havlová je důkazem toho, jak skvěle může vypadat. Lehké rozevláté šaty s průsvitnými rukávy a vázačkou u krku si oblékla na finále modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022. Šlo o model z dílny Jakuba Ponera a bývalá první dáma v něm vypadala skoro až étericky.

profimedia-0717791801.jpg
Foto: Profimedia

Zajímavé prvky na ramenou má Dagmar Havlová v oblibě. Důkazem jsou i další šaty. Tmavě modrý sametový model od Beaty Rajské si oblékla na udílení Českých slavíků v roce 2021, kde předala cenu zpěvačce Ewě Farne. K šatům měla psaníčko ze stejné látky, z pod sukně jí vykukovaly vínové lodičky a zvolila výrazné šperky s českým granátem.

64b6a8f6b10e4profimedia-0644059882.jpg
Foto: Profimedia


Když nesáhne po šatech, většinou zvolí kostýmek. Přestože jako první dáma se jich něco nanosila, stále jich nemá plné zuby, zvlášť když jde o tak stylové a velmi pohodlně vypadající modely, jako je ten na obrázku. Tmavě modrý saténový kostýmek zvolila na premiéru filmu Tenkrát v Hollywoodu. Perfektním detailem byly hořčicové lodičky, které celý outfit pozvedly o level výš.  

profimedia-0465599635.jpg
Foto: Profimedia

Událost, které se Dagmar Havlová v minulosti zúčastnila v půvabných fialkových šatech s všitou pelerínou, ke kterým si vzala pastelovou kabelku značky Chanel, nebyla veselá. U památníku Milady Horákové si totiž spolu s dalšími připomínala odkaz této statečné ženy.

profimedia-0376316794.jpg
Foto: Profimedia


Další model je sice poněkud starší – už z roku 2015, ale nádherný. V královské modré bývalá první dáma vypadala opravdu královsky na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech. Autorkou úchvatné róby je moderátorka a běžkyně na dlouhé tratě Lenka Vacvalová.

64b6aa1e17be0profimedia-0252213212.jpg
Foto: Profimedia


Zdroje: autorka článku, Profimedia, Instagram Dagmar Havlové, Blesk

Čtěte také: 

Reklama