Jsem starší ročník a ještě si pamatuji,kdy mléko do druhého dne zkysalo a měkký salám když se nesnědl, tak zezelenal.

Dneska nakoupíme potraviny,které nám vydrží týdny i měsíce a to právě díky "éčkům".Složení každého výrobku ,bychom měli najít na etiketě.Někdy to výrobce neuvede,či napíše tak ,že tomu nerozumím a nebo tak malým písmem, že bych musela mít v obchodě lupu a další hodinu na studování minipísmenek.

Proto mám některé potraviny vytipované, které bych nikdy nekoupila.

To obsahuje rámcově druhý odtavec článku,který napsala Míša. Jsou to pytlíkové a nebo čínské polévky coca-coly a podobné nápoje,rolády,které vydrží půl roku,různá dochucovadla, škrobové jogurty nebo uzeniny,ty kupuji minimálně.

Ale kdybych zašla do důsledku nemohla bych kupovat v obchodech skoro nic.Přehnojená zelenina plná dusičnanů a nebo geneticky upravované modifikované potraviny,oleje margaríny,kukuřičné vločky,čokolády,nealko nápoje atd.....

I když tohle musí být ,také uvedeno na etiketě .Většinou lidé odmítají kupovat, takto upravované potraviny,tak se převážná většina GM používá jako krmivo pro dobytek a drůbež.I když vařím doma,mohu si přinést domů takto upravené maso,mléko, vejce.....a mohu si myslet, jak jsem udělala pro svoji rodinu dobře, že jsem jim uvařila.Dadma

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To máš pravdu. Leckdy je to tak maličké, že to prakticky nelze bez mikroskopu prostudovat. S těmi margaríny a jinými sprosťárnami také souhlasím. Mám prima doktora a ten jednou pravil. „Hele, srdce Ti zničí, když budeš dlabat hamburgery a zaděláš si tělo umělou solí. A žádná Flora, který se v létě nedotkne ani masařka, ti ho už nevyléčí. Do těla patří to, co to tělo zná.“ A já myslím, že je to moudrý muž!

Věříte výrobkům, které mají trvanlivost pomalu půl lidského života? Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama