Mladý herec Vojta Kotek je takový ďáblík s nevinným kukučem, na který sbalil už hodně krásek. V datu narození má tři osmičky, to znamená, že může vybírat nekonečně dlouho. A doufejme, že dlouhé trvání bude mít i jeho umělecká kariéra. Protože je to kluk šikovný a nadaný.

U jména Vojtěch Kotek naleznete kromě přívlastku herec také režisér. Ostatně svými hereckými ambicemi se nikdy netajil.
Vojta vystudoval jazykové gymnázium v Praze 4 a Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, která má v oblasti filmu a režie skvělé renomé.

Přečtěte si také:

Nedávno překvapil v talkshow 7 pádů Honzy Dědka v divadle Akropolis tvrzením, že by rád zfilmoval svoje sny.
A jaké sny má takový zdravý, mladý muž? To je snad jasné, ne? Určitě by to byl film přístupný až od osmnácti let.
Vraťme se ale do dětství Vojty Kotka.
Narodil se 8. 1. 1988 v Praze v divadelní rodině. Jeho otec je dlouholetým členem divadla Járy Cimrmana, maminka je produkční.
Díky svému příjemnému „hlásku“ a samozřejmě také talentu byl Vojta Kotek už od osmi let obsazován do dabingu. Jeho jméno bude u nás navždy spojeno s Harry Potterem, méně už se ví, že svůj hlas propůjčil také několika nahrávkám Spejbla a Hurvínka.

Harry Potter / dabing Vojta Kotek

mallOd třinácti let začal Vojta Kotek hrát také v televizních filmech a seriálech. Za všechny jmenujme například film Víta Olmera Tuláci, kde měl hlavní roli, další role na něj čekaly např. v televizní inscenaci Únos domů, Smrt pedofila nebo v seriálech Josef a Ly a Pojišťovna štěstí.
Velkou popularitu mu přinesla v roce 2004 filmová role Rendyho v teenagerské komedii Karla Janáka Snowboarďáci, kde vytvořil nezapomenutelnou dvojici spolu s dalším mladým hereckým talentem, Jirkou Mádlem.
Na tuto úspěšnou spolupráci s režisérem pak navázaly ještě filmy Rafťáci (2006) a Ro(c)k podvraťáků (2006).
Herec a režisér Milan Šteindler svěřil v roce 2008 Vojtovi hlavní roli v černé komedii O život, o tři roky později ho známá režisérka Alice Nellis prosadila do romantické televizní komedie Perfect Days – I ženy mají své dny (2011).

snoww

Vojta Kotek, Barbora Seidlová a Jirka Mádl ve filmu Snowboarďáci

Určitě je nasnadě zmínit také postavu studentského vůdce Ondřeje Trávníčka, kterou ztvárnil Vojta Kotek ve snímku Agnieszky Hollandové Hořící keř, trojdílném dramatu pojednávajícím o protestním činu Jana Palacha v roce 1969. (Podle tuzemských kritiků se stal Hořící keř nejlepším loňským snímkem roku a uplynulou sobotu 25. ledna získal v pražském divadle Archa sedm z jedenácti cen.)

Hořící keř (2013)

Ale zpátky k jednomu z hlavních hereckých představitelů vítězného snímku, Vojtěchu Kotkovi.
Kromě filmu, televize a dabingu má také divadelní zkušenosti. V Národním divadle se objevil ve hře Maryša, v divadle Globe v dramatu Richard III., ve Stavovském divadle účinkoval v představení Mistr a Markétka.
Na divadelních scénách se objevuje průběžně pořád. Ať už na výše jmenovaných scénách, nebo také v Činoherním klubu či v Divadle Járy Cimrmana.

Kromě toho se tento mladý umělec věnuje také režírování dabingu a kromě toho je i uměleckým ředitelem festivalu Český Tučňák, který se zaměřuje na tvorbu mladých umělců v oblasti divadla, hudby, filmu a výtvarné oblasti.
www.ceskytucnak.cz

vvvvvvvvvvvv

fotografie z festivalových stránek

  • Od roku 2002 je Vojtěch Kotek výhradním režisérem studia PETHON.
  • Režíruje reklamy (Sport, Vodafone, OTMA) a kinodabingy (Vzhůru do oblak, Na vlásku, Auta 2).
  • Jeho krátký film Ctrl emotion (2009) získal řadu ocenění na tuzemských i zahraničních festivalech.

Vojta je prostě kluk, který se nenudí. A umí.
Má při tom všem vůbec čas na soukromí? Pár krásek vystřídal...
Při natáčení Rafťáků se dal na necelé dva roky dohromady s herečkou Terezou Voříškovou, zkušenosti má i ve vztahu s o osm let starší vizážistkou Adrianou Trpkovič či s temperamentní tanečnicí Jessikou Monterio. Jeho zatím poslední láskou byla moderátorka VIP zpráv Markéta Křivánková, která se dokonce kvůli němu obarvila z blondýny na tmavo. Jejich vztah ale nevydržel.

vvvvoo

Podle slov Vojty Kotka jsou vztahy jeho slabé místo. „Prostě se mi nedaří. Mám pocit, že je se mnou těžké vydržet,“ uvedl pro magazín Ahaonline.cz těsně po posledním rozchodu.
A na naši otázku, jak si představuje tu pravou, odpověděl: „Drobnější postavy, měla by být úspěšná ve svém oboru, aby jí nevadilo, že nejsem často doma. A taky by měla mít se mnou trpělivost.“
A blondýna, nebo bruneta?
„Spíš bruneta.“

Takže mladé, svobodné, nezadané tmavovlasé Ženy-in,
máte šanci. Vojta Kotek je volný.
:)

vvvv

Vojte Kotek / ďáblík s nevinným kukučem

Příště: Zase někdo mladý, hezký a zajímavý. :)

Použité foto: www.vojta-kotek.ic.cz, www.ceskytucnak.cz a www.isifa.com

Reklama