Bude žena, která podstoupí liposukci, vypadat lépe? Pravděpodobně ano. Avšak bude díky tomu hubenější? To už se tak jednoznačně říci nedá, protože při tomhle zákroku se z těla odsává tuk z problémových partií a jeho cílem je úprava postavy, nikoli shazování přebytečných kil.  

Typická adeptka liposukce proto není žena s mnoha a mnoha kily navíc, ale štíhlá žena, které se přes veškerou snahu v podobě diety a cvičení nedaří zhubnout třeba tukové polšťářky kolem boku, na hýždích, na břiše či na stehnech.

Liposukce není úplně levnou záležitostí, odsátí protilehlých problémových partií přijde podle pracoviště a náročnosti výkonu na 7 až 10 tisíc korun. Zájemkyně navíc musí počítat s tím, že bude potřebovat až několikatýdenní volno. Po zákroku je mimo jiné potřeba nosit speciální stahovací prádlo.

Pozor! To, že vám lékař odsaje tukové buňky, neznamená, že už máte nad kily navždy vyhráno. Některé tukové buňky sice zmizely, ale v těle jich i tak zůstalo dost a dost a jen čekají na svůj přísun energie! Ženy, které přiberou po liposukci, mívají paradoxně horší postavu než před ní, protože přibírají vedle míst, z nichž byly tukové buňky odstraněny. Tím se dostáváme k záludnosti lipsoukce - má-li mít smysl, musí žena žít zdravě, zejména co se pohybu a jídelníčku týká.  

Šetrnější variantou je elektrolipolýza, jejíž výhodou je mimo jiné to, že si člověk nemusí brát delší volno, na druhou stranu však musí absolvovat pět až deset sezení. Zatímco  při klasické liposukci se odsávají tukové buňky, v případě elektrolipolýzy jde o rozrušování tukových buněk působením elektrického pole. Výsledkem má být mimo jiné zvýšená metabolická aktivita v dané oblasti a tím i vyhlazení problematických partií. Cena? Jedno sezení/nějaké místo na těle stojí zhruba 3 tisíce korun, na podbradek 1 500 korun.

Uvažovala jste někdy o liposukci či podobném zákroku?  
Reklama