Radce je 50 let, má 3 děti a je 10 let rozvedená. Chvíli jí trvalo, než se z rozvodu oklepala, ale po nějaké době zjistila, že nechce být do konce života sama, a tak začala hledat vztah. Věděla, že je ale v dnešní době těžké na někoho jen tak náhodně narazit, tak si po vzoru svojí kamarádky založila profil na internetové seznamce.

„Kamarádky mě tenkrát musely dlouho přemlouvat, abych se na seznamku vůbec přidala. Připadalo mi, že tam nenajdu to, co chci. Toužila jsem po tom, že najdu někoho nového a zase zažiju vzrůšo z prvního rande a pusy, jako když jsem byla mladá.”

mid.jpg
Foto: Shutterstock

Radka tomu tedy dala šanci, celých osm let randila, protože se jí ozývalo docela dost mužů, a tak to zkoušela. Kamarádka totiž na seznamce našla svého současného přítele, se kterým je spokojená a jsou spolu už 4 roky.

„Začalo mě to docela bavit a hlavně jsem začala věřit tomu, že opravdu najdu někoho, kdo si nebude chtít jen užít, to jsem si totiž myslela do té doby. Když nad tím tak přemýšlím, už jsem se přes seznamku seznámila asi s 20 muži a bohužel to nikdy nedopadlo podle mých představ.”

Jednou se muži na Radce nelíbilo, jak moc uklízí. Podruhé chtěl, aby mu vyvářela, pak nechtěl poznat za žádnou cenu její děti nebo neustále mluvil o svých bývalých vztazích. Zkrátka to nikdy nebylo ono.

„Kámošky mi radí, ať to zkouším dál, protože tam na mě čeká ten pravý a že ho jen tak na ulici nepotkám. Že ony musely taky takhle zkoušet. Už mě to trochu přestávalo bavit, protože jsem vždy měla radost z toho, že z toho něco bude a nakonec to skončilo stejně. Ztrácela jsem motivaci.”

Hledat vztah v 50 letech není nic jednoduchého, ale dá se to a člověk musí být o to trpělivější a zkoušet.

„Už několikrát jsem to chtěla vzdát a smířit se s tím, že budu prostě sama a že to tak má asi být a třeba někoho opravdu potkám někde na ulici. Mně se ale nelíbí, když jsem sama a nejsem tak spokojená. Chci někoho, s kým budu zažívat hezké chvíle a budeme si navzájem oporou. Moje děti o mém seznamování zatím nic neví, ale pokud opravdu najdu pravou lásku, představím ji i mým dětem. Zatím se ale tak nestalo, já to nevzdávám a hledám dál," zakončuje Radka.


Zdroj: respondentka Radka

Čtěte také:

Reklama