Není radno dělat více věcí najednou

Spousta studií dokázala, že ženy jsou schopné dělat více činností najednou. Zvládnou se dívat na televizi, přitom luštit křížovku, nebo žehlit a ještě psát s dítětem úkoly. Ne vždy je ale dobré dělat vše najednou, zvláště pokud jedete stokilometrovou rychlostí v autě.

Jedna mladá žena, Catherine Donkers, jela stovkou na dálnici na severu USA, když ji zastavila policie. Z čeho se dáma provinila?
Řídila, aniž by měla řidičský průkaz, přitom kojila, telefonovala a psala si poznámky.

Jenže mladá dvacetidevítiletá žena nereagovala na sirény a blikající světla policie a klidně ujela ještě několik kilometrů, než na výzvu policie, na mýtnici, zastavila.

U soudu, Catherine Donkers uznala, že za jízdy kojila svoji dceru a vysvětlovala to tím, že manžel jí zakázal, aby se zastavila, protože již jednou byla napadena policistou. Proto jela tak dlouho, až našla zalidněné místo, kde se vydala policii.

Toto vysvětlení ovšem soudce nepřesvědčilo, a tak milou mladou ženu odsoudil za řízení bez řidičského průkazu, za neuposlechnutí výzvy policie a za porušení pravidla, které nařizuje dávat děti na zadní sedadlo vozidla.

Prokurátor navrhl trest 30 denního vězení a pokutu 500 dolarů.

Když nemůže řídit v šortkách, obléká si sukni

Ve Švédsku, v městě Umea na severu, se nachází jeden řidič, který si zvolil jako pracovní úbor sukni.
Já vím, nejsme ve Skotsku, kde by to bylo pochopitelné, ale řidič se snažil vyhovět liteře podnikového nařízení a zároveň si zpříjemnit pracovní činnost.

Mats Lundgren, řidič autobusu, oficiálně požádal svého zaměstnavatele, aby mohl v létě řídit v šortkách. Jenže žádost byla zamítnuta s tím, aby přesto dbal na ochlazování lýtek.
Řidič řešení našel – oblékl si sukni, povolenou součást firemního oblečení.

"Takhle je to ještě lepší než v šortkách. Řídit v kalhotách v kabině, kam praží slunce, je nesnesitelné. V sukni je to super“, prohlásil Lundgren

A jak na to reagovalo vedení? Ředitel společnosti přiznal, že ho oblečení šoféra dost překvapilo, a že neměl ani dost odvahy nahlédnout do interních instrukcí firmy, zda tam neexistuje nějaký zákaz ohledně nošení sukní muži.