U plzeňského soudu dostala zřejmě poslední „czechteková" trestní kauza nečekaně rychlé ukončení. Veřejné zasedání se mělo konat na základě odvolání státního zástupce proti zprošťujícímu rozsudku Okresního soudu v Tachově. Krajský státní zástupce však vzal na počátku jednání odvolání zpět a zprošťující rozsudek tak nabyl právní moci.


Účastník CzechTeku 2005 Ivo Kokrment byl policií účelově obviněn z útoku na veřejného činitele poté, co byl sám nezákonně napaden policisty, kteří v průběhu akce psychicky selhali. V průběhu dokazování před soudem prvního stupně se výpovědi údajně napadených policistů ukázaly jako nevěrohodné a vzájemně si odporující; naopak ostatní svědci popsali situaci shodně oproti „policejní verzi" tak, že obžalovaný na policisty v žádném případě nezaútočil, ale naopak byl nepřiměřeně napaden jimi.

Obžalovanému Ivu Kokrmentovi zajistila právní pomoc nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) prostřednictvím právníka Mgr. Matěje Dvořáka. „Výsledek řízení potvrzuje, že obvinění klienta policisty bylo spíše snahou zamaskovat jejich vlastní selhání," komentuje kauzu Matěj Dvořák.
 
Tisková zpráva
  

--------------------------------------------------------------------------------
Že by se konečně blýskalo na lepší právní časy?
Co si o tom myslíte, milé ženy-in?
Má obyčejný smrtelník šanci uhájit své právo proti policii?
Je tento případ výjimkou?

 

Reklama