Podle nepotvrzených zpráv proběhne o tomto víkendu na louce zemědělce Kropáčka nedaleko Loun další ročník
CzechDech. Jde o každoroční sraz skalních příznivců dechovky, na který se sjíždějí dechové kapely z celé Evropy.

Tentokrát se uskuteční pod heslem "Do posledního dechu", což je jakási humorná sebereflexe na věk a výdrž některých dechovkářů. Letos se dá očekávat rekordní účast trombonistů, tubistů a přicestuje asi tisícovka trumpetistů. Jako tradičně se posilňují již během cesty fernetem a tuzemákem (takzvané "dávání si do trumpety).

Na místě srazu pak většinou již pouze polehávají.

Podařilo se nám získat i vyjádření kapelníka Kmochovy dechové hudby, který se důrazně distancuje od pití fernetu na srazech dechovek. I přesto se policie rozhodla provádět letos namátkové dechové zkoušky. Zpráva o chystaném CzechDech se setkala s bouří nevole mezi místní mládeží, která rozhořčeně odmítá poslouchat
velmi hlasitou dechovou hudbu již od brzkých ranních hodin, kdy si užívá zaslouženého prázdninového klidu.

Podle mluvčího skupiny Dechových důchodců, je hlasitý poslech nutný, protože většina účastníků CzechDech nedoslýchá. Zavázal se rovněž, že letos nebudou tanečníci devastovat okolní louky tancem polky, dupákem ani takzvaným "dechovým hadem", při kterém bylo vloni několik důchodců ve tmě ušlapáno.

Dají se rovněž očekávat tradiční ostré střety s policií. Mluvčí Dechových důchodců upozornil, že již při loňských potyčkách se strážci zákona byla policie varována. Dechoví důchodci nemohou za to, že policie mylně identifikovala skandování důchodců jako "máme holé ruce", zatímco důchodci zcela zřetelně varovali "máme hole v ruce."

Nelze se proto divit velkým ztrátám na straně pořádkových sil, zejména při úderech francouzskými holemi.

Mluvčí policie uvedla, že je třeba použít k rozehnání důchodců všech donucovacích prostředků, včetně slzného plynu a vodních děl. Loňský postup účastníků dechnoparty proti bezpečnostním složkám označila za barbarský. Konkrétně šlo o útok skupiny karlínských důchodců inkontinenčními plenami.

Policie hodlá letos kontrolovat účastníky CzechDech 2005 již při příjezdu a inkontinenční pomůcky zabavovat ještě před vstupem na dechnoparty. Podle Dechových důchodců tento postup nadále posílí negativní obraz dechové hudby v očích veřejnosti.

Bez inkontinenčních pomůcek budou účastníci CzechDech zas jenom "zasraný dechovkáři"!

 

Zdravím redakci,

Tohle mi právě přišlo do mailu :). Ještě jsem vám nikdy nic neposlala, ale tady jsem nemohla odolat.

BerušákDíky :)) Příznivkyním dechovky se omlouvám, nedalo mi to. Na tu policejní a socdemáckou lůzu jinak než s humorem asi fakt nejde jít.

Reklama