Pak pro vás máme další tipy na zajímavé restaurace, kde se dobře najíte – tentokrát v Praze. Naše testování restaurací po celé České republice má jedno společné - označení Czech Specials.

5b7ac2f92313cczek.jpg
 
Tentokrát jsme si pro vás vybrali karlínskou restauraci Gate. Najdete ji kousek od metra Florenc, na Sokolovské ulici. Tato rohová restaurace je oblíbeným místem jak na pracovní schůzky, tak na posezení s přáteli. Oceňuji, že dělají i snídaně, tudíž si zde můžete dát s někým schůzku hned ráno.

5b7ad8784a038Praha-Restaurant-Gate-01.jpg           5b7ad8e2ef732Praha-Restaurant-Gate-03.jpg

Protože bydlím v Karlíně, nemohla jsem v našich článcích známou a prověřenou restauraci Gate vynechat. Navíc, když patří mezi mé oblíbené. Scházím se tady pravidelně s kamarádkami a spolužačkami z gymnázia. Je to vždy spojené s večeří, takže sázka na jistotu, že se v této restauraci dobře najíme. Je skvělé, že nabídka jídel je rozmanitá, nevím o žádném jídle, které by nám nechutnalo.

Co se týká tradičních českých jídel, vždy zde v nabídce najdete pokrm, který vás uspokojí, zejména z klasické české kuchyně. Kromě hotových jídel v nabídce poledního menu je na stálém jídelním lístku svíčková omáčka, hovězí guláš a plněné bramborové knedlíky s uzeným masem – více zde .

svice.jpg

Restaurace Gate si zakládá na domáci kuchyni. Pokud si dáte jako přílohu například houskové knedlíky, těstoviny, nočky nebo knedlíky plněné masem či ovocem, věřte, že nejde o polotovar, ale o výrobek z tamní kuchyně. 

knedl.jpg

Moje zkušenost s restaurací Gate je velmi pozitivní. Ochotná obsluha, dobrá jídla, příjemné místo na dobrém spoji mhd. Jediné, co má malé mínus je, že díky oblíbenosti – restaurace je často úplně plná, je zde trochu hluk. Přeji dobrou chuť a jsem ráda, že tato má oblíbená restaurace má logo Czech Specials.

gulas.jpg

Restaurace Gate
Sokolovská 539/31
186 00 Praha 8-Karlín
www.gate-restaurant.cz

Možná se někteří z vás na svých cestách po České republice setkali v restauracích s modrým logem s textem Czech Specials. Jaký je význam tohoto loga? Co vlastně označuje?

Czech Specials je společným projektem agentury CzechTourism, Asociace hotelů a restaurací a Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Klade si za cíl popularizovat českou kuchyni v tradičním i moderním pojetí, propagovat a podporovat restaurace, které tuto kuchyni nabízejí, a v konečném důsledku do dobrých českých restaurací přivézt více hostů. Prezentuje českou kuchyni jako rozmanitou v rámci jednotlivých regionů, plnou jedinečných pokrmů a české restaurace jako místo, kde domácí i zahraniční turisté mohou počítat s kvalitními službami.

Czech Specials je zároveň certifikační značkou, která má zajistit, že v takto certifikovaných restauracích budou hostům poskytovány kvalitní služby a tradiční české pokrmy budou podávány v odpovídající kvalitě.

Více se dozvíte na www.czechspecials.cz 

5b7ac3ad53460czek.jpg