Další přispěvatelkou je dnes čtenářka Heather. Její oblíbenou literární postavou je... Cyrano! Napsala nám o něj do dnešního tématu.

Máte ráda Cyrana? Potom se vám bude líbit příspěvek čtenářky Heather k dnešnímu tématu...


Já jsem milovala Barbánka! Hrozně! Tedy především ve svých školkovských a brzkých školních letech. A když pominu hromadnou lásku rozdělenou mezi živočichy ze Čtyřlístku, nikdo mě nikdy nijak extra neoslovil. Hltala jsem jednu knížku za druhou a nějak nenašla hrdinu, který by mě srazil na kolena. Nikdy jsem si neřekla „to je teda hrdinka" nebo „to je teda chlapák".
A pak přišel Cyrano. Až z Bergeracu. A to byl teda chlapák!
Dostal mě už když nám o něm vyprávěla učitelka literatury. Pak jsem si půjčila knížku a byla ztracená. Ve verších, ve slovech, v rýmech.
Miluju verše a nápadité rýmy.
Miluju ošklivý chlapy s velkým nosem.
A najednu tu jeden takový byl a co slovo, to perla...
Možná jsem se do něj zamilovala, protože byl nejodvážnějším hrdinou, o jakém jsem četla.
Možná proto, že byl zároveň i tím nejvíce nesmělým, jakého jsem poznala.
Možná proto, že na každou narážku dokázal smečovat neotřelým rýmem.
Možná proto, že když se zeptá „jen pohleď, příteli, a řekni, zdali smím mít vůbec naději s tím nosem obludným...", já tiše odpovídám „Naději? Kdybych žila ve tvé době, neměl bys naději mi utéct!"
Občas si jen tak zopakuju oblíbené pasáže. A čas od času se k němu vrátím (třeba i v podobě filmu, kde mi Gérard Depardieu vůbec nezkazil představu o něm, právě naopak) a zasním se...
Je to jediný chlap, který manželovi nevadí :-)

Heather

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše oblíbená literární postava

Jaká je vaše oblíbená literární postava a proč?

Každý máme nějakou literární postavu, kterou jsme si oblíbili. Jsou nám sympatické z různých důvodů a zažíváme s nimi různé věci. Někteří z nás se například snaží se svou oblíbenou literární postavou ztotožnit, jiní se ji snaží překonat... Napište mi o své oblíbené literární postavě a přidejte k tomu i nějaký přkný zážitek, který se vám díky ní stal. Vyhrát můžete krásnou literární cenu: knížku Pandořina dcera od Iris Johansenové, kterou vydalo nakladatelství Columbus. Chcete-li však mít šanci na výhru, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Příspěvek zašlete na redakční e-mail.

pd

Reklama