6426ac959b23fobrazek.jpgFoto: Se svolením © Niederösterreich Werbung/ Astrid Bartl

Nejdelší stezkou železné opony

Eurovelo 13 je nejdelší cyklostezkou v Evropě a vede přes region Weinviertel a Waldviertel. Po trase bývalé železné opony se opakovaně (8x) míjí hranice mezi Českou republikou a Rakouskem.

Z Břeclavi až do Vídně

Eurovelo 9 je vedena výhradně po cyklostezkách a rozhodně se můžete těšit na nádherné scenérie. Na kole se dostane z moravské Břeclavi přes oblast Weinviertel až do Vídně, odtud dále můžete pokračovat přes Vídeňský les a Vídeňské Alpy. Těšte se na klidné trasy podél Dunaje a vinné šenky cestou!

S dětmi do doby starověkého Říma

Rodinná cyklotrasa  Römer Tour se vydáte ze středověkého městečka Bruck an der Leitha, přes Haydnův rodný dům a hrad Rohrau až k vrcholnému výletnímu cíli – krásnému římskému městu Carnuntum. Pokračujte sklepními uličkami a vinicemi v srdci vinařské oblasti Carnuntum do vinařské vesnice Höflein a Göttlesbrunn a zpět. Trasy můžete navíc hezky kombinovat.  

6426ad1dd7e4cobrazek.jpgFoto: Se svolením © Niederösterreich Werbung/ Stefan Fuertbauer

Cyklovýlety jen na den

Ne každý chce strávit v sedle kola několik dní po sobě, nebo vás třeba tlačí čas, máme pro vás tipy i na tzv. hvězdicové výlety – tj. každý den můžete podnikat túry z jednoho místa a vrátit se zase zpět a odpoledne třeba vyrazit do sklípku. Ve Weinvirtelu lze podnikat v okolí příhraničního městečka Retz nebo kombinovat výlety se Stezkou železné opony, cyklotrasou Reblaus Express, Kellergasssen nebo cyklotrasou „víno a kultura“.

Pokud vyznáváte náročnější jízdu na horských kolech, přijdete si také na své. Dolní Rakousko nabízí 6 000 kilometrů tras pro horská kola a 11 trailových center a parků.

Kromě skvělých tras se můžete těšit na milé hostitele i vinaře, kteří jsou k cyklistům velmi přátelští. Asi 320 hostitelů je navíc připraveno vám jakkoli pomoci třeba s drobnou opravou vašeho kola, s nabitím baterie, s uzamčením kola na parkovišti, mají pro vás připravené cyklomapy i ty tipy na další výlety. V Dolním Rakousku si na kole skvěle zajezdí každý. 

6426add55647bobrazek.jpg6426aff5bcb99obrazek.jpg