sedackaCybex je světová značka, která už čtyři roky získává různá ocenění v oblasti bezpečnosti a designu. V nových testech časopisu D-Test číslo 6 byly autosedačky Cybex Free-fix a Cybex Pallas opět vyhodnoceny jako dobré a prokázaly, že kvalita a bezpečí může být v souladu s moderním a atraktivním designem. Prodejny Babystar nabízí Cybex Free-fix za 2 499 Kč a Cybex Pallas za 4 490 Kč. Více na www.babystar.cz.

Představení vítězných modelů

Cybex FREE-fix

sedackaCybex FREE-fix nabízí nejvyšší bezpečnost díky zdvojené ochraně při bočním nárazu, a tím maximální ochranu dítěte v případě nehody. Systém upevnění isofix zvyšuje stabilitu, bezpečnost a usnadňuje manipulaci.
Autosedačka Cybex Free-fix je určena pro děti zhruba od 3 do 12 let (15 - 36 kg). Free-fix nabízí výjimečnou bezpečnost za jedinečnou cenu. Systém upevnění isofix zvyšuje stabilitu a bezpečnost. Konektory jednoduše zapadnou do kotevních bodů isofix ve voze. Dítě je tak připoutáno tříbodovým bezpečnostním pásem vozu. Isofixové konektory lze jednoduše sklopit směrem do sedačky, čímž umožňují použití sedačky Free-fix i ve vozech, které nejsou systémem isofix vybaveny.

Vlastnosti:

  • 7 pozic výškově nastavitelné opěrky hlavy
  • systém cirkulace vzduchu
  • potah lze prát v pračce na 30° C

Doporučená prodejní cena: 2 499 Kč

Více na www.babystar.cz

Cybex Pallas

sedackaPallas nabízí novou bezpečnostní dimenzi autosedaček skupiny I. Bezpečnostní prvky jsou zaměřeny zejména na kritické oblasti šíje a krku. Použitím bezpečnostního protinárazového patentovaného polštáře - tzv. pultu, který je polohovatelný v závislosti na velikosti dítěte tak, aby pevně přilnul k tělu, se zabrání poranění dítěte v případě nehody. Bezpečnostní polštář v takovém případě funguje jako nafouknutý airbag, a veškeré síly působící na horní část těla se tak rozdělí do většího prostoru. Běžně používaný bezpečnostní pás neporaní dítě, zatímco citlivé části krku jsou chráněny. S použitím bezpečnostního polštáře ve spojení se základnou je autosedačka použitelná pro dítě do 18 kg. Speciální vložka umožní nastavit sedačku optimálně k výšce dítěte. Autosedačka v této kategorii je nastavitelná do polohy spánku pouze jednou rukou, aniž byste museli dítě odepnout. Jednoduchou úpravou lze sedačku přeměnit v dětskou autosedačku skupiny II/III Solution X. Díky tomu je možné používání již od věku 9 měsíců do 12ti let.

Vlastnosti:

  • výškově nastavitelná hlavová opěrka
  • nastavitelný sklon zádové opěrky
  • zesílené boční strany
  • 3poziční náklon hlavové opěrky (jako Solution X)
  • L.S.P. Systém na ochranu proti přímému bočnímu nárazu (jako Solution X)
  • snímatelný prací potah
  • schváleno podle ECE-R 44/04

Doporučená prodejní cena: 4 490 Kč

Více na www.babystar.cz

lupa