Výrobce dětských autosedaček Cybex, za kterým stojí podnikatel českého původu Martin Poš, zvítězil i letos v prestižních testech bezpečnosti respektovaného německého automotoklubu ADAC a spotřebitelské organizace Stiftung Warentest (obdoba českého dTestu). Autosedačka Sirona zvítězila v kategorii 0/1 (od narození do 18 kg) a získala hodnocení „gut“. Společnost Cybex tak potvrdila nastavený trend vysoké kvality všech svých výrobků a po loňských třech vítězstvích v ostatních kategoriích ovládla letos i kategorii pro nejmladší děti.

Sedačka

ADAC hodnotí autosedačky v pěti kategoriích, rozdělených dle věku a váhy dítěte, pro které jsou určeny.

Verdikt: velmi nízké zatížení v případě čelního střetu – s 59% je to nejčastější druh autonehod při běžném denním cestování. ÖAMTC, rakouský ekvivalent německého ADAC, potvrzuje spolehlivou bezpečnost úžasným výsledkem 1,2 v oblasti ochrany při čelním střetu. Chytrá funkčnost autosedačky CYBEX Sirona poskytuje jednoduché každodenní používání s malou šancí nesprávného použití. Autosedačka umožňuje jednoduchou instalaci i do menších vozidel a je zároveň pro dítě dostatečně prostorná i pohodlná.

V loňském roce Cybex získal pětkrát hodnocení „GUT“ (Aton 2 s isofix bází, Aton 2, Juno-Fix, Pallas 2, Solution X2). Byl třikrát vítězem skupiny (Aton 2 s isofix bází, Aton 2, Juno-Fix), Solution X2 byl na prvním místě ve své kategorii autosedaček bez isofixu. Autosedačka Pallas 2 se dělila o vítězství ve skupině I. V hodnocení zaměřeném na bezpečnost, získal Cybex hodnocení ++ (“SEHR GUT“) u tří autosedaček (Aton 2 s isofix bází, Aton 2, Juno-Fix).

SedačkaTesty se každoročně zaměřují nejen na to, jak sedačka obstojí v čelním a bočním nárazu, ale také na obsah škodlivých látek, ergonomii a lehkost manipulace se sedačkou.

Mladá dynamická firma Cybex, podnikatele českého původu Martina Poše, byla založena v roce 2005 s cílem vyrábět dětské zboží, které bude splňovat náročné bezpečnostní požadavky, ale bude také vzhledově atraktivní a přitom plně funkční. V dnešní době je již Cybex vůdčí osobností světového obchodu s dětským zbožím, především v segmentu dětských autosedaček a kočárků.

Na designu autosedaček se podílejí i čeští designeři. Vedle ocenění za bezpečnost získává Cybex pravidelně také ceny právě za design a inovace (například prestižní cenu Red Dot Award).

O vítězné autosedačce Cybex Sirona

Už od svého uvedení byla autosedačka CYBEX Sirona hitem (Kind + Jugend Innovation Award 2012 v Německu, vítěz Baby Innovation Award v Nizozemsku, vítěz Banta Award ve Velké Británii, ocenění „velmi dobré“ od německého Autobild.de).

Unikátnost autosedačky Sirona spočívá především v 360° otočném mechanismu, který umožňuje dítěti cestovat v pozici proti směru jízdy. Tato pozici mu v případě čelního nárazu zajišťuje o 80% vyšší bezpečnost! V pozici proti směru jízdy může cestovat dítě od 0-18 kg, tedy zhruba do jeho 4 let.

SedačkaDalší velkou výhodou je jednoduchá vstupní i výstupní pozice. Výstup a nástup je díky otočnému systému zcela bez komplikací. Autosedačka se otočí do požadované polohy pouze jedním kliknutím.

V pozici po směru jízdy může dítě cestovat cca od 9 měsíců do 4 let. V pozici po směru jízdy je dítě chráněno nastavitelným bezpečnostním pultem. Tento systém funguje jako nafouknutý airbag, který absorbuje energii nárazu celým jeho povrchem. Ve srovnání s běžnými 5-ti bodovými pásy je zatížení krku znatelně nižší. Zároveň díky novému integrovanému upevňovacímu systému už není nutné bezpečnostní pult upevňovat pomocí bezpečnostního pásu automobilu.

Sirona využívá k zajištění systém ISOFIX v automobilu a nepotřebuje tak další upevnění. Podpěra vpředu pomáhá absorbovat síly nárazu v případě čelního střetu a zároveň poskytuje dodatečnou stabilitu. Tato upevňovací technologie minimalizuje chyby při instalaci a optimalizuje ochranný efekt.

Ať už v poloze proti či po směru jízdy, systém lineární ochrany při bočním nárazu (L.S.P) autosedačky CYBEX SIRONA zvyšuje úroveň bezpečí při bočním střetu. L.S.P. systém lze individuálně nastavit podle pozice autosedačky a typu vozidla a v kombinaci s ochranou ramen a hlavy absorbuje sílu bočního nárazu.