Všichni jsme přitahováni k určitým sportům nebo aktivitám více než k jiným. Otázkou je, proč se radši, než na TRX přihlásíme na lekci jógy nebo chodíme dlouhé túry místo běhání. Vše souvisí s naší osobností. Dokonce do toho má také co mluvit naše znamení horoskopu. A pokud začnete sportovat podle toho, co vám astrologie radí, snadno můžete najít duševní i fyzickou rovnováhu.
5bcdb59386b2bobrazek.png

Beran – Spinning/Jízda na kole

5bcdb170323aaobrazek.pngLidé narození v tomto znamení jsou od přírody soutěživí, což je občas dobré dostat pod kontrolu. Vaším sportem je jízda na kole a spinning, kterému se můžete věnovat klidně od dnešního dne. Co vám tento sport přinese? Komunitu stejně naladěných lidí, zapotíte se na maximum a na konci lekce se budete cítit jako vítěz.

Býk – Běhání

5bcdb122226a9obrazek.pngDíky silně dominující planetě Venuše jste někdo, kdo touží po pohodlí a po smyslových zážitcích v podobě té nejjemnější čokolády nebo vína. A proto je vhodné najít si sport, v němž můžete zapojovat i další smysly – zrak, čich nebo sluch. Běhání vám tento požitek dá. Zejména teď na podzim.

Blíženci – Tenis

5bcdb19add5f8obrazek.pngBlíženci, vy potřebujete parťáka. Získáte díky němu motivaci, a hlavně je vám to díky vašemu znamení dáno. Jste společenští a samotným by vám bylo smutno. Tenis nejen vyžaduje, abyste spolupracovali s (nebo proti) partnerovi na kurtu, a navíc tempo rychlé střelby je na stejné úrovni jako váš rychlý intelekt.

Rak – Jóga

5bcdb1bbe1814obrazek.pngRaci mají ve své povaze ventilovat své emoce, a proto potřebují nějakou meditativní praxi, která je bude udržovat na uzdě. Jóga umožňuje skutečně cítit každý pohyb - přesně to, citlivá duše Raka potřebuje. Díky józe se navíc naučí vypnout, nemyslet a vnímat jen sám sebe, svoje tělo a svůj dech.

Lev – Taneční kardio

5bcdb1fa58bfaobrazek.pngSvětla reflektorů, to je přesně to, co mají Lvi rádi. Být vidět, ukázat emoce a trochu se předvádět. A k tomu perfektně poslouží taneční cvičení.

Panna – Pilates

5bcdb22923489obrazek.pngPokud jste Panna, jste asi pěkná detailistka a potrpíte si na perfektní provedení všeho. A do formy vás (a vaši povahu) dostane pilates. Tento druh pohybu je podobný józe. Při pilates ale zapojíte svou analytickou mysl a navíc vás to bude bavit.

Váhy – Balet/Port de Bras

5bcdb29412affobrazek.pngRovnováha je vaše druhé jméno. A přesně tu potřebujete i u sportovních aktivit jako je balet nebo „sportovnější“ Port de Bras. Vsaďte na ně a věřte, že pravidelným tréninkem získáte dokonale pevný střed těla. Balanc vám pak už nikdo nerozhází.

Štír – Box

5bcdb2d885974obrazek.pngŠtíři jsou dominantní, trochu egocentričtí a často i sobečtí. Hrají sami za sebe. A proto je pro ně jako dělaný takový trénink, který je donutí makat na úplné maximum. Box je přesně to, co potřebují. Vybít se fyzicky i psychicky.

Střelec – Turistika

5bcdb32f5f455obrazek.pngLidé ve znamení Střelce jsou dobrodružní a dobrodružství také vyhledávají. A proto jsou jejich nejlepší tréninky ve volné přírodě, ideálně někde v horách. Nebojí se chodit od rána do večera s batohem na zádech, zdolávat i ty největší kopce a přespávat pod širákem. Tomu se říká relax.

Kozoroh – Horolezení

5bcdb38576eadobrazek.pngKozorozi jsou velmi kritičtí sami k sobě, a tak by měli hledat takové aktivity, které budou fyzicky náročné, a navíc duševně povznášející. Horolezení snadno utiší jejich vnitřního kritika a na samém vrcholu skály nebo umělé stěny dosáhnou toho správného uspokojení.

Vodnář – Trampolínky

5bcdb3b76b27cobrazek.pngVše, co je mimořádné a neobvyklé, to je něco pro vás. Vodnáři, vyskákejte přebytečnou energii, stres a jiné emoce na trampolínkách. Skvělý by pro vás byl i parkur, skákání přes švihadlo nebo letecký simulátor.

Ryby – Paddleboard/Plavání

5bcdb41d7a0dfobrazek.pngCo jiného by mělo být pro vodní znamení typičtější, než právě vodní sporty? Vaši mírnou povahu lákají klidné a individuální sporty. V létě skočte na paddleboard, který je skvělý nejen na posílení středu těla, ale také jako super aktivní meditační prostředek. V zimních měsících se ponořte pod vodní hladinu v bazénu a nechte vše, co vám leží v hlavě, odplout.

Také si přečtěte:

Reklama