Radce Vandasové je 31 let. Pracuje jako profesionální instruktorka skupinových cvičebních lekcí, osobní a kondiční trenérka a také jako Nike instructor. A byla to právě ona, kdo pro vás vymyslel cviky, kterými si můžete každé ráno protáhnout své tělo v rámci projektu BeBe Výzva.

Radka vystudovala Univerzitu Karlovu, Fakultu tělesné výchovy a sportu. Své vzdělání si rozšířila řadou dalších kurzů: FISAF Fitness Core, FISAF Aerobic Instructor, BOSU® Strength Diplom (Face Czech Academy), BOSU® Cardio Diplom (Face Czech Academy), Total Body Work Circle Training Diplom (FBGA), Choreo Advanced Aerobics Diplom (Face Czech Academy) a mnoha dalšími.

Jak sama říká: „Baví mě nové výzvy, sport a lidé, kteří na sobě chtějí pracovat. To všechno moje profese spojuje, takže jsem jeden ze šťastlivců, který může říci, že práce je jeho zálibou. “

Radka_Vandasova

Radka Vandasová je renomovaná cvičitelka a odbornice na pohyb. Díky své kvalifikaci a zkušenostem sestavila speciální soubor kardio cvičení pro projekt BeBe Výzva. Tato cvičení mají po ránu probudit a rozhýbat tělo, dostat vás do dobré nálady a nastartovat metabolismus. Pokud jste se již do projektu na www.bebevyzva.cz přidala anebo o tomto cvičení teprve uvažujete, určitě máte mnoho otázek. My jsme se tedy rozhodli, že pro vás Radku trochu vyzpovídáme…

Videorozhovor s Radkou Vandasovou

Hned na úvod bych se Vás ráda zeptala, proč jste se rozhodla spojit právě s projektem BeBe Výzva?
Protože je to výzva a takové výzvy mě baví. Výzva zasvětit nové lidi do zdravého životního stylu myšlenkou spojení fyzické aktivity a zdravé stravy. Navést je a povzbudit do začátků cvičení, ukázat jim několik základních cviků a motivovat je na cestě za zdravím!

Co přesně znamená BeBe kardio rozcvička a co v praxi obnáší?
Naši kardio rozcvičku tvoří aerobní cviky (aktivační), komplexní cviky (vícekloubové) a izolované cviky (jednokloubové). Aktivačním cvikem dochází k nabuzení nervosvalového systému a k uvedení těla po ránu do provozních podmínek J. Komplexní cviky se vyznačují tím, že procvičujeme více svalových partií najednou, např. svaly stehen + svaly hýždí + svaly středu těla. Izolované cviky se zaměřují na jednu určitou svalovou partii, např. na břišní svaly. Cviky jsme kombinovali tak, aby v každé vybrané variantě rozcvičky došlo k procvičení celého těla, tzn. byly zastoupeny cviky na svalstvo, horní polovinu trupu, dolní polovinu trupu, střed těla a aktivační cvik.

Může mít jedna minuta cvičení po ránu vůbec nějaký skutečný pozitivní efekt na naše zdraví?
Během jedné minuty zvýšíme tělesnou teplotu, zvýšíme průtok krve v těle, prohřejeme svaly a klouby, nastartujeme činnost vnitřních orgánů. Připravíme tělo do denního provozu, povzbudíme mysl a probudíme v sobě energii a chuť na snídani.

Mnoho žen si teď jistě klade otázku, zda díky BeBe kardio rozcvičce zhubne. Tak tedy moment pravdy: Pomůže nám tato rozcvička nějak v boji s váhou?
Cílem krátké ranní rozcvičky není redukce hmotnosti, ale nastartování metabolismu a vytvoření pohybového návyku. Rozcvičku berte jako svižný start do nového dne a počáteční impuls v cestě za zdravým životním stylem. Pravidelným opakováním rozcvičky získáte návyk na pohybovou činnost a odtud máte možnost se posunovat krok za krokem dál. Časem se tak můžete dostat k intenzivnějším cvičebním programům (kondičního nebo redukčního charakteru).

Doporučila byste cvičit spíše na lačno nebo po jídle? Co je z hlediska našeho zdraví vhodnější?
Snídani si připravte bezprostředně po ranním cvičení. Rozcvička trvá krátkou dobu, a to proto, aby časový odstup snídaně od budíčku byl minimální. Snídaně by měla být vždy do jedné hodiny od probuzení, ať cvičíme, nebo ne.

Popřála byste něco účastnicím projektu?
Aby se nebály s cvičením začít. Minutku pro sebe najde každý a vaše tělo vám za to bude víc než vděčné. Rozcvička vás nabije pozitivní náladou a celý den pak budete mít hezčí.

Děkujeme za rozhovor.

K BeBe Výzvě se může přihlásit opravdu každý. Každý může udělat během jedné jediné minuty něco pro sebe. Připojte se proto k projektu BeBe Výzva i vy a zaregistrujte se na stránkách www.bebevyzva.cz. Pokud vás ohledně ranního cvičení zajímají ještě další informace, naleznete na těchto stránkách také kontaktní formulář a Radka jakékoli vaše dotazy ráda zodpoví. Není nač čekat – udělejte něco pro sebe!

Reklama