Věřím, že každá nastávající maminka dělá pro sebe a své děťátko to nejlepší. Od denního režimu, co se týče pracovní činnosti až po životosprávu.
Co by pro sebe mohla ještě nastávající maminka udělat víc? Určitě by měla chodit na těhotenské cvičení, které ale musí doporučit lékař.
Cvičení pro těhotné probíhá skupinově, podle trimestrů:
1. trimestr (1. – 4. měsíc)
Provádí se cvičení na: zlepšení neurovegetativní rovnováhy, posilování břišního svalstva, prsního svalstva a svalů pánevního dna, cvičení správného držení těla, prevence křečových žil a plochých nohou, cviky na podporu střevní peristaltiky, dechová cvičení, uvolňování kyčelních kloubů, nacvičuje se relaxace. Cvičí se ve všech polohách. Opatrně se cvičí v průběhu předpokládané menstruace a ve 3. měsíci, kdy je sklon k potratům.
2. trimestr (5. - 7. měsíc)
Již se neposilují intenzivně břišní svaly. Jinak můžete cvičit vše jako v prvním trimestru. Necvičí se v poloze v leže na břiše. V období předpokládané menstruace a v 5. měsíci cvičení poněkud omezíme.
3. trimestr (8. - 9. měsíc)
V tomto období Vás již instruktorka vašeho cvičení bude připravovat na průběh porodu, bude Vás instruovat jak se chovat hlavně v I., ale i v II. době porodní.
Co je vlastně nejdůležitější?
Cévní cvičení Vám pomůže k odstranění otoků na dolních končetinách a také přispívá k prevenci vzniku tromb-embolické nemoci. Posilování klenby nožní Vám pomůže lépe snášet těhotenské přibývání na váze.
Jsem přesvědčená, že cvičení v těhotenství je užitečné jak pro Vás, tak pro Vaše děťátko.
Mějte se krásně.
Zdraví Vás diplomovaný specialista RHB
Nový komentář
Komentáře
Simba: Já jsem viděla i nějaké kursy, tak asi můžou.
Jako lektora by mne zajímalo by mne, zda mohou těhulky chodit na břišní tance.