Toto cvičení je skvělým prostředkem ke zlepšení držení těla. Všichni víme, že pokřivená páteř není ani zdravá, ani estetická.

Určitě si vzpomenete, jak vám jako malým říkali doma i ve škole, ať se narovnáte, a někteří z vás byli možná dokonce nuceni na hlavě udržovat těžkou knihu.

FitLiftI když vás tyto řeči o rovném držení těla nejspíš vytáčely, lidé ve vašem okolí měli pravdu. Povislá ramena a křivá páteř nejsou zrovna ozdobou lidského těla. Všichni se určitě shodneme na tom, že na křivou páteř není hezký pohled.

Ale proč je tento jev tak běžný a hlavně u mladých lidí? Příčinou může být skutečnost, že přední část lidského těla je přirozeně rozvinutější než zadní část. Proto by měly být zádové svaly pravidelně posilovány a budovány, aby vydržely zátěž, kterou klademe na páteř, a aby vzpřímená chůze nebyla ničím náročným.

Toto cvičení posílí vaše zádové svaly a napomůže vám tak znovu získat správné držení těla:

Lehněte si na břicho a pomalu zvedejte trup společně s hlavou tak vysoko, jak vám to půjde. Ruce fixujte na boky a chvíli v této pozici vytrvejte. Ucítíte napětí, které je způsobeno aktivací většiny svalů vašeho těla. Zopakujte cvik desetkrát.

cvik proti bolavym zadumCvik bude mít již po pár opakováních žádaný účinek aktivace a zesílení zádových svalů. Pokud vytrváte a budete ho procvičovat každý den a postupně si navyšovat počet opakování, napomůže vám k narovnání páteře. Navíc se efektivně zbavíte bolesti šíje a zad. Nakonec získáte správné držení těla a budete se cítit lépe a zdravěji.

Důležité také je, že křivá a pokleslá páteř ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Špatné držení těla utiskuje hruď, vyvíjí tlak na plíce, játra a srdce. A v neposlední řadě: když budete mít správné držení těla, budete krásnější, sebevědomější a zdravější. Jako malý bonus navíc pro ženy bude díky narovnaným zádům a ramenům jejich poprsí vypadat větší.

Autor článku: FitLif

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama