Svatební den xpixie
Nemyslím, že moje svatba byla nějak výjimečná či jiná než ty ostatní. Ale pro mě to byl samozřejmě ten nejdůležitější a nejočekávanější den. Připravovali jsme se na něj dnes už s manželem zhruba 3/4 roku. Bylo to ale dáno i tím, že na radnici nebyl dřívější termín. A to všude v novinách psali, že dnešní mladí lidé žijí spíš na hromádce než v oficiálním manželském svazku.

Vdávala jsem se dost mladá, bylo mi 23 let, a když se dnes na to podívám zpětně, bylo to spíše z blbosti (nebo z velké lásky?). Ale ničeho nelituji, jsem ráda, že to tak je. Můj muž je o šest let starší, tak asi cítil tu potřebu usadit se a vést spořádanný život :-)

Ale měla bych asi začít od začátku, to znamená, že když jsme se domluvili, že se vezmeme, chtěli jsme to nějak říci rodičům. Má tchyně je fajn ženská, před tou jsme se nijak neostýchali, takže ta nám řekla, ať si děláme, co chceme :-) Takže teď ještě, jak to oznámit našim. Mamka měla zrovna narozeniny, takže se to hodilo jako příležitost. Problém byl ale ten, že dostala od taťky DVD přehrávač, takže táta byl dokonale začtený do návodu, a jsme museli několikrát naznačovat, že bychom chtěli rodině něco sdělit. Já jsem se schoulila do rohu v gauči a stále jsem strkala loktem do nastávajícího manžela, aby to teda vyklopil. Chudinka se u toho pěkně zpotil. No a je vám naprosto jasné, že doteď mám na talíři, že jsem ho v tom nechala a sama se tam hihňala neschopná slova. Táta ten vůbec nevnímal, no a mamka, co mohla dělat...

A tak začly přípravy. Naštěstí nejsem ten typ, který by si nechal do všeho mluvit, takže hodně věcí jsme si zařídili tak, jak jsme chtěli. Jenom jsem ráda, že jsem unikla v tom všem shonu pečení cukroví a koláčků. Jsme velká rodina, takže se napeklo 1 200 ks koláčků a zhruba 500 ks dalšího cukroví. Ke svatebnímu stolu se nás sešlo celkem 50 a večer i s kamarády nás bylo zhruba 70.
A protože jsem chtěla být čupr nevěsta, nechala jsem si udělat pro tuto příležitost gelové nehty. Mám známou, která mi je dělala, a prý když už, tak už. Nejsem naprosto zvyklá nosit delší nehty. Mám je ostříhané úplně, co to jde, a najednou jsem měla nehty jak vampýr (nebo mně to aspoň tak přišlo). Líbilo se mi to, ale pak nastal problém. Když mi nehty zaschly, šla jsem na toaletu a zjistila jsem, že si sotva odroluji toaletní papír, natož s ním vykonám to, co dámy musí pokaždé, na rozdíl od pánů. V práci jsem nedokázala vzít tužku do ruky a vůbec všechny činnosti byly nějaké těžší a hlavně nemotorné. No, nějak jsem to těch pár dní přežila, protože, kráso, trp.

Musím říct, že jsem si Svatební Den opravdu užila. Krásné šaty, dokonalý make-up, hostina, zábava,  tanec, přátelé... A samozřejmě že i únos nevěsty. Ale manžel byl už poněkud upravený alkoholem, takže mu chvíli trvalo, než si všiml, že mu chybím, a nakonec projel taxíkem snad celou Prahu, než mě našel. Takže je vám i snad jasné, že svatební noc nebyla žádná, protože jak zalehl, tak usnul a chrápal, až se zdi otřásaly.

Ráno jsem se vzbudila coby mladá vdaná PANÍ, ale musím říct, že mi dodnes lichodí, když mě lidé oslovují "slečno".
Přikládám foto. První má kolegyně nazvala "Nevěsta v mlze" (kde jsou vidět i moje upíří nehty) a druhou "Tak jdem na to"

Všem přeji krásný den. xpixie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za příspěvek děkuji!

Svatební příspěvky můžete sledovat celé dnešní odpoledne a poté také celý víkend! Přijďte se pobavit na Žena-in.cz i ve dnech volna! Svatebních příběhů se sešlo hodně a jsou moc pěkné!

Další novinku čekejte během chvíle... 

O výherkyni je už rozhodnuto. Nejlepší svatební článek zveřejním ještě dnes.

 

Reklama