Pokud jste se nechali unést kouzlem cupcakes, jistě se ve vaší kuchyni pomalu hromadí veškeré potřebné náčiní, jako jsou formičky a papírové košíčky. I když se vaše kuchyně pyšní těmi nejmodernějšími kuchyňskými výdobytky, může být veškerá snaha marná, pokud nezačnete s přípravou pěkně od začátku.

Chcete, aby se vám cupcaky povedly?

Pak se podívejte, na co se zaměřit a na co nezapomenout při tvorbě těsta:

cupcakes

  • Mouka  - pro ještě kypřejší cupcaky

Hladkou bílou moukou nezkazíte nikdy nic. Je to stálice, která (téměř) vždy odvede svoji práci velmi dobře. Ale je tu ještě jedno kouzlo – dortová mouka. Na rozdíl od zahraničních sousedů si ji bohužel v Čechách nemůžete koupit v každém supermarketu. Na druhou stranu si ji doma zvládnete namíchat během chvilky! A rovnou ji udělejte do zásoby. Okamžitě si ji totiž zamilujete.

  • Dortová mouka:

50 gramů hladké bílé (alespoň 2 x přesáté) mouky smíchejte s 14 gramy kukuřičného škrobu. Ještě jednou prosejte a uschovejte do vzduchotěsné nádoby. Výborně se hodí například pro Red Velvet cupcakes.

  • Jedlá soda  - proč vlastně soda? 

Nečeká vás hodina chemie, nebojte. Stačí si osvojit jednoduchou poučku – pokud recept žádá lžičku kypřícího prášku do pečiva a součástí těsta je zároveň kyselá složka (např. podmáslí, citron či jogurt), nahraďte půl lžičky kypřícího prášku do pečiva právě sodou. Sodu můžete na studeném a tmavém místě skladovat až rok. Oproti tomu kypřící prášek by Vám neměl ležet v poličce déle než 3 měsíce. 

cupcakes

  • Cukr - osvěžte svoje cupcaky vždy novou chutí

Krupicový cukr je základ všeho! Mějte ale po ruce připravené i jiné druhy cukrů. Nebojte se s nimi experimentovat, uvidíte, že si jejich specifickou chuť zamilujete. Vyzkoušejte třeba tmavý třtinový cukr. Korpusům vašich cupcakům propůjčí hlubokou karamelovou a zemitou příchuť.cupcakes

  • Sůl - i sladkou chuť je potřeba vyvážit

I když se sůl používá především pro slanou kuchyni, nesmí chybět ani ve sladkých cupcakách. Chutě je potřeba vyvážit, aby byl výsledek dokonalý. Pokud tedy recept žádá sůl, neostýchejte se a solte!

Štědřejší pak můžete být při výrobě slaného karamelu nebo polev z tmavé čokolády. Špetka hrubozrnné soli jim totiž dodá ten pravý šmrnc. Pak už se jen připravte na dotazy hostů, proč je zrovna tento cupcake tak neodolatelně dobrý.

  • Mléko - fantazii se meze nekladou

Pokud se rozhodnete použít mléko, smiřte se s drobným prohřeškem proti štíhlé linii. Ano, můžete samozřejmě použít odtučněnou variantu, ale my přísaháme na to plnotučné! Vyšší obsah tuku se postará nejen o lepší konzistenci těsta vašich korpusů, ale také o vynikající chuť a dostatečnou vláčnost. Ta pravá zábava však přichází s experimentováním. Zkuste pro změnu použít mléko mandlové, sójové, ovesné nebo kokosové. Se stejným receptem a trochou fantazie tak pokaždé překvapíte novou chutí.

  • Rostlinný tuk, který je vhodný pro těsto i pro krém

Pokud nevíte, jaký použít tuk, tak vyzkoušejte rostlinný tuk, který se dobře pojí s těstem a má dobrou chuť.  S těstem pak budeme velmi snadno pracovat. Naším vyzkoušeným tipem je pro přípravu cupcaků Hera máslová příchuť, který má navíc vonné máslové aroma. Navíc vám pomůže s přípravou krému různých příchutí, protože vytvořený krém je pak pevný a dobře tvárný a o to nám při zdobení jde.

A nezapomeňte. Vaše cupcaky nebudou nikdy dokonalé, pokud se o ně nepodělíte!

Na stránkách http://www.pecenijeradost.cz/ najdete řadu zajímavých receptů nejen na sladké, ale také na slané cupcaky. Jestli jste propadli jejich kouzlu, rozhodně se inspirujte.

Hera

Čtěte také:

Reklama