Je spousta důvodů, proč se čtou knihy. Pro pobavení, pro poučení. V ČUNÍKOVĚ SUPERTAJNÉM DENÍKU se naučíme také celé spoustě nových slov. I takových, kterým bychom před tím nikdy nerozuměli. Čuník totiž mluví čuníkovštinou. Možná z toho bude někdo rozladěný, ale to bude určitě jenom nějaký dospělý… My smutní nebudeme, DENÍK je totiž hlavně pro děti a ty si ho rozhodně užijí!

ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍKČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK britské autorky Emer Stamp si oblíbili čtenáři po celém světě. Autorka sice žije s rodinou v Londýně, ale neustále se vrací na malou farmu v Devonu, kde vyrostla a odkud také čerpá inspiraci. Tady se „zrodil“ i příběh Čuníka. Emer Stamp osobně vysvětluje ZDE.

ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK (The Unbelievable Top Secret Diary of Pig) Emer Stamp přeložila do češtiny Martina Buchlová, vydává ho nakladatelství MOBA a je zařazen do prestižní knižní akce Velký knižní čtvrtek (17. 3. 2016).

Čuník je štěstím bez sebe. Má svého vlastního nejlepšího kamaráda Kačera a je si docela jistý, že ho má farmář ze všech zvířat nejraději. Proč by ho jinak neustále krmil tak dobroučkými pomyjemi a pořád ho poplácával po hřbetě tím speciálním způsobem, kterým nepoplácává nikoho jiného? Jediným Čuníkovým problémem jsou Zlá kuřata. Nejen proto, že mu kradou žrádlo, ale i kvůli tomu, že staví vesmírnou raketu z traktoru a chtějí v ní Čuníka poslat na Pluto. Tam tedy nepoletí ani náhodou! Starosti mu ovšem přibydou, když mu Kačer oznámí, proč ho farmář ve skutečnosti tak vykrmuje. A proč mu říká Pečínka. Že by nakonec vesmírná mise Zlých kuřat byla Čuníkovou jedinou volbou?

Zhlédněte trailer ke knize ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK:

ČUNÍKOVA webová stránka zde: http://www.diaryofpig.com/

Reklama