Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Jiří Čunek se rozhodl, že příští týden ve středu odejde ze všech vládních funkcí. Vicepremiér to prohlásil po oznámení, že bude opět otevřena jeho údajná korupční kauza. O Čunkově možné rezignaci se začalo mluvit poté, co vyšly najevo nové spekulace kolem jeho majetkových poměrů.

„Na základě sdělení, že Nejvyšší státní zastupitelství bude pokračovat v mém případu, jsem zvážil (aby toto vyšetřování bylo nezávislé), že na středeční vládě odstoupím z funkce vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj,“ uvedl Čunek.

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká se rozhodla znovu otevřít Čunkovu kauzu. Chce ji doplnil o důkazy a vydat nové rozhodnutí. Hrozí tedy, že jihlavský státní zástupce Arif Salichov, který dříve případ odložil, změní rozhodnutí a Čunek stane před soudem.

Čunek: „Dělám to kvůli koalici!“
Vicepremiér se prý rozhodl rezignovat, aby ustaly spekulace o ovlivňování vyšetřování z jeho strany. „Nikdy jsem s Veseckou osobně nemluvil,“ upřesnil. „Dělám to také proto, že chci, aby pokračovala tato koalice a aby nebyla zpochybňována,“ uvedl Čunek. Později doplnil, že z rezignace nemá žádné nepříjemné pocity. „Myslím, že jsem se rozhodl správně,“ řekl Čunek.

Myslíte si, že i když měl Jiří Čunek ze zákona právo na sociální dávky, měl se jich kvůli rodinnému majetku (získanému legálně v dřívějším období) vzdát? Měl by být potrestán, že ke všem úředním transakcím používal údajně ztracené občanky? Věříte, že se vicepremiér nedopustil korupce a že se jedná jen o „hon na čarodějnice“?

Reklama