Jihlavský okresní státní zástupce Arif Salichov znovu zastavil trestní stíhání šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka. Nejvyšší státní zastupitelství začátkem listopadu nařídilo doplnění kauzy a vydání nového rozhodnutí, ale už 16. listopadu bylo stíhání Čunka zastaveno.
Salichov ani jeho nadřízený brněnský krajský žalobce Petr Coufal neberou telefony. Nejsou tak jasné důvody Salichovova rozhodnutí.

„Dnes zveřejněné rozhodnutí státního zástupce Arifa Salichova týkající se mé osoby potvrdilo to, co jsem říkal od samotného začátku kauzy: Jsem nevinen a všechna obvinění byla vymyšlená,“ uvedl na webu KDU-ČSL Čunek s tím, že rozhodnutí státního zástupce již nebude více komentovat.

Znovuotevření případu bylo jedním z důvodů, proč Čunek rezignoval na vládní posty. Premiér Mirek Topolánek ale již dříve uvedl, že Čunkův návrat v nejbližší době nepřichází v úvahu.
Čunek byl podezřelý z toho, že před pěti lety převzal půlmilionový úplatek od realitní společnosti H&B Real. Letos v únoru ho protikorupční policie obvinila z přijetí úplatku, ovšem po červnové výměně žalobce a vyšetřovatele nový státní zástupce Salichov Čunkovo stíhání zastavil.

Domníváte se, že i přes zastavení stíhání má Jiří Čunek „máslo na hlavě“? Nadržují podle vás soudci politikům? Měl by se předseda KDU-ČSL vrátit na post místopředsedy?

Reklama