Zimní dny mohou být pro lidský organizmus a psychiku vyčerpávající. Chybí mu slunce, které dodává energii a zmírňuje stres. Máte-li pocit, že potřebujete dobít „baterky“, je zřejmě nejvyšší čas na Cukrový vánek: Exotický ráj uprostřed městské džungle.

mas

Stále větší oblibě se těší ošetřující exotická procedura s názvem Cukrový vánek z ráje, který najdete v nabídkách tuzemských wellness center. Není divu, jde o speciální kúru, kterou si zcela určitě zamilujete hned napoprvé. O co přesně jde?
Cukrový vánek z ráje je kombinací ošetření pokožky, aromaterapie a relaxační masáže.

Antistresový balzám

Při tomto ošetření vás čeká příjemný antistresový zážitek v podobě uvolnění, kdy masérka nejprve do pokožky jemně aplikuje kokosové mléko v kombinaci s kokosovým olejem. Tímto postupem připraví vaši pokožku na speciální peeling z cukrové třtiny, který nejen dokonale odstraní staré kožní buňky, ale zároveň hloubkově vyčistí zanesené póry kůže. Postup pochází původně z fidžijských pláží, kde je cukrová třtina zavlažovaná pacifickým deštěm v kombinaci se směsí oleje z tropických oříšků a ovocných enzymů. Ty pokožku nejen vyživí cennými vitaminy, ale zároveň posílí její pružnost.
Následuje zábal z kokosového másla a uvolňování svalů, o které se postarají horké lávové kameny.  
To nejdůležitější ale přichází teprve při masáži hlavy a šíje, na kterou se používá přírodní olej z kokosu. Právě tato metoda patří mezi nejlepší pomocníky proti stresu a celkové únavě organismu.
Jemná masáž pokožky hlavy a obličeje, kde se nachází velké množství nervových receptorů, totiž působí na nervový systém, přičemž masáž dokáže ovlivnit nervová zakončení celého těla.

Hodí se vědět

  • Po celé proceduře se budete cítit jako znovuzrozená, přesto se doporučuje ji absolvovat až ke konci dne, kdy už neplánujete žádnou náročnější fyzickou aktivitu.
  • Dámy si před masáží nemusí dělat starosti s účesem a měly by počítat s odlíčením.
  • Za hodinovou masáž zaplatíte od 700 do 1200 Kč. Oblíbené jsou takzvané double masáže, které absolvuje pár společně v jedné místnosti.
  • Zábal používaný při Cukrovém vánku z ráje pomáhá při prokrvování pokožky a přispívá k vylučování toxinů z těla
  • Z možností vůní, které si můžete sami zvolit, se nabízí: kokos, mango, med, ananas, karambola, mučenka, plumerie nebo bílý zázvor.
  • Masáž se nedoporučuje těhotným kojícím ženám a lidem s nemocnými cévami či srdcem
Reklama