Vánoce se kvapem blíží a s nimi i tradiční pečení vánočního cukroví. Málokterá česká hospodyňka se obejde bez kvalitního tuku na pečení značky Hera. Podle nejnovějších průzkumů jej používá 77 % českých hospodyněk. Průzkumy také ukazují, že pečení domácího cukroví je stále velmi oblíbené – vlastní cukroví peče 80 % českých domácností a průměrně se v jedné domácnosti napeče 8 druhů cukroví. Vánoční cukroví je pro Čechy hned po dárcích druhou nejčastější asociací spojenou s Vánoci*.

 

Jak prokázaly předvánoční průzkumy, Češi se pečení vlastního vánočního cukroví jen tak nevzdají. Čísla ukazují, že se domácí cukroví peče stále ve 4/5 domácností, vánoční pečivo nakupuje pouze 6 % domácností. Nejčastěji se v rodinách napeče 6 – 10 druhů cukroví (zhruba v polovině domácností), ve čtvrtině domácností si vystačí jen s 1 – 5 druhy. Cukroví k vánoční atmosféře neoddělitelně patří – 88 % domácností ho má také na vánoční tabuli jako moučník po štědrovečerní večeři. Suverénně nejoblíbenějšími druhy jsou vanilkové rohlíčkylinecká kolečka, které připravují v 80 % pečících domácností. Následují pracny (60 %) a plněné ořechy s vosími hnízdy (50 % domácností). Celkem 77 % domácností používá k pečení vánočního cukroví značku Hera*.

 

Sobotní škola pečení

Hera ale hospodyňkám nabízí víc než jen kvalitní produkt. Například druhým rokem pořádá kurz tematicky zaměřeného pečení nazvaný Sobotní škola pečení, který probíhá pravidelně od dubna do listopadu ve třech dětských domovech – v Klánovicích u Prahy, Chomutově a Přerově. Poslední listopadový kurz bude zaměřený na vánoční cukroví a proběhne v sobotu 15. listopadu od 13 hodin. Účastníci se pod vedením víceprezidentky Asociace kuchařů a cukrářů Pavlíny Berzsiové a herečky Petry Špindlerové naučí tři netradiční vánoční recepty, především oblíbené vanilkové rohlíčky, tentokrát ale z mandlí! Na lekci se zájemci mohou stále přihlásit, a to prostřednictvím stránek www.pecenijeradost.cz nebo na telefonním čísle 844 222 844.

 

Pečení je radost

Recepty na vánoční cukroví se zpravidla dědí z generace na generaci. Občas ale není špatné nechat se inspirovat netradičními recepty, které jsou vyzkoušené a chutné. Co takhle k Vánocům upéct vaflové hvězdičky s likérovou náplní? Řadu podobných inspirativních receptů najdete na stránkách www.pecenijeradost.cz. A nejen to – najdete tu i recepty slané, dietní nebo nepečené, dále rady a tipy

odborníka nebo diskuzi, ve které se můžete poradit s ostatními. Kromě toho se přes tyto stránky můžete přihlásit na kurzy pečení nebo vyhrát atraktivní ceny v pravidelně aktualizovaných soutěžích.

 

*výzkum značky Hera, září 2008

 

Hera vám přeje pohodové vánoční svátky a hodně sladkých překvapení!

Reklama