Vánoce už pomalu klepou na dveře. Pokud se vám však pro samé běhání po obchodech a shánění papučí pro tatínka a čurající panenky pro dcerušku nepodařilo stihnout napéci cukroví, nezoufejte. Zkuste náš bleskurychlý recept a úspěch máte zaručen!

Rozhodla jste se, že letos cukroví neděláte, ale děti na vás naléhají? Nestíháte napéct, ale nechcete poslouchat výčitky od tchyně? A nebo i stíháte, ale zkrátka chcete strávit svůj drahocenný čas jinak než pocením u trouby? Pak otestujte tento rychlý, snadný, ale nápaditý recept, který zachutná i těm nejmlsnějším jazýčkům.

Marcipánoví ježci

jež

Suroviny

  • marcipán (množství dle potřeby)
  • čokoládové, cukrové či jakékoli jiné zdobení
  • trocha kakaa na posyp

Postup
Z marcipánu udělejte nejdříve kuličku (velikost záleží jen na vás) a na jedné straně ji protáhněte do tvaru čumáčku. Ostrými malými nůžkami (vhodné jsou manikurní) nastříhejte ježkovi bodlinky a zdobením dotvořte oči a rypáček. Kakaem pak můžete posypat bodlinky a krásný ježek je hotový.

strih

Z marcipánu, samozřejmě, můžete vytvářet i jiné tvary, fantazii se meze nekladou. Navíc vám při modelování jistě rády pomohou vaše děti. Pokud se ale na tvarování ježečků přece jen necítíte, stačí vyválet samotné kuličky a posypat je kakaem. Tradá, a marcipánové brambory, oblíbený recept našich německých sousedů, jsou na světě.

jež

Kde sehnat marcipán?
Marcipán se dá koupit v každém větším supermarketu či přímo v cukrárně. Jeho cena se pohybuje kolem 30 až 40 korun za 100 g. Vyrobit si ho můžete i sama doma, ale chce to mít hodně jemný mixér (nejlepší je elektrický mlýnek na kávu).

Téma dne: Rychlé recepty na vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem dne je tentokrát vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj vaše rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

pik

Reklama