619b5ee8241d8cl.jpgFoto: Jaroslav Hauer se souhlasem Josefa Maršálka

Vaše nová kniha se jmenuje Sexy dorty. Jak podle vás takový sexy dort vypadá?
Dort je středobodem každé oslavy, takže by měl zejména vizuálně zaujmout a chuť samotná by měla být oslavenci dělená na míru. Zákazníků se vždy ptám na dvě věci: co má oslavenec rád (popřípadě na alergie) a pro kolik strávníků má dort být. Vše ostatní nechávají zákazníci na mně. Sexy dort ve vás zanechá vzpomínku na vizuálno, na chuťovou explozi a chtíč s ním zůstat úplně sám a ponořit se do něj. Muže za to šťavnatý piškot, hedvábně jemný krém anebo pomalu vytékající karamel. Jíme i očima, ale přece jen nejvíc podstatná je chuť.

Co pro vás mezi dorty naopak sexy vůbec není?
Dorty typu přirození či poprsí jsou podle mě pasé a zbytečně přivádějí oslavence i hosty do rozpaků. V 99 % navíc nelze o dortu hovořit.

Je vaše nová kniha určená i pro úplné začátečníky v oblasti pečení?
Absolutně. Je to má třetí cukrářská kniha pro Albatros a navazuje na mé předchozí – na Moderní českou cukrařinu a Moje sváteční pečení. Dorty jsou odstupňované podle náročnosti, v knize jsou jednoduché i složitější recepty. Ale pokud mají lidé doma touhu dort zvládnout, nikdo je v tom nezastaví a prostě to dokážou. Jen musí opravdu chtít.

Kdybychom si z kuchařky měli upéct jen jeden dort, který byste doporučil? Co je za vás úplná pecka?
Začal bych jednoduchým Basque a Vanile a potom bych skočil rovnýma nohama po Monetu. Pro milovníky čokolády pak Prague či Xocolat. Tam už ale, co se chuti týče, končí veškerá legrace.

Který zákusek ze Sexy dortů vám dal jako profesionálnímu cukráři nejvíc zabrat?
Jako autorovi se mi to těžce popisuje, ale řekněme, že nejvyšší je dvoupatrový Longomot. Je to čistá cukrářská práce a žádá si gram či dva praxe. Bez tohoto dortu by ale kniha nebyla kompletní a jsem rád, že si svou cestu do kuchařky našel.

Krest-knihy-Sexy-dorty-4-.jpgFoto: Jaroslav Hauer (jeden z dortů z kuchařky)

Blíží se Vánoce, co byste poradil hospodyňkám, které začínají vymýšlet, kolik druhů letos napečou?
Poradil bych jim, aby napekly o polovinu méně než minulý rok. Vše kolem nás zdražuje, a když napečeme méně cukroví, nebudeme muset dělat kompromisy na surovinách. Bez těch kvalitních to prostě nejde. Je důležité čerstvé máslo, pravá čokoláda, dobrá mouka i koření. Nic nepatří po Vánocích do mrazáku. Raději cukroví udělejte a všechno snězte. U nás doma bude linecké, vanilkové rohlíčky a samozřejmě vánočka. Můžete si také cukroví vyměnit s rodinou či sousedy nebo ho péct společně. Užijte si fakt, že můžete být spolu, Vánoce jsou jednou za rok a život si zaslouží, abychom ho prožili naplno.

Chystá se druhá řada pořadu Peče celá země, kde budete opět v roli porotce. Na co byste diváky nalákal?
Máme dotočeno. Na obrazovky bychom měli jít v březnu, natáčeli jsme na zámku Bon Repos a slibuji, že pokud se vám líbila první řada, tu další budete milovat. Mám novou kolegyni Míšu Landovou, českou královnu makronek, a myslím, že nám to spolu pasuje.

To ale není jediný pořad, na který se mohou diváci těšit.
Je to tak. Na Déčku České televize poběží nádherný projekt Cukrárna u Josefa. Dovoluju si tvrdit, že u nás ani ve světě nemá obdobu. Bude mít šestnáct dílů a vždy se mnou bude chlapec a dívka ve věku od šesti do deseti let a k tomu loutka Bublaniny ztvárněná Zorkou Jandovou. Byla to nádherná práce pod taktovkou režiséra Davida Slabého a první díl by měl být venku na jaře, zhruba ve stejný čas jako Peče celá země. Mám skvělou práci a moc dobře si to uvědomuju. Je to práce za odměnu a všem bych přál totéž.

Řadu let se pohybujete ve sladkém světě. Když si máte vybrat mezi dortíkem a kusem masa, po čem raději sáhnete?
To se odvíjí od situace. Po dni stráveném v cukrářské dílně si rád dám řízek a zeleninový salát. Po nedělním obědě či k odpolední kávě zase kousek sladkého. Život má být v rovnováze a tečka.

Josef Maršálek se v devatenácti letech vydal za svým snem a místo učitelem se stal na sedm let součástí nejlepšího kulinárního týmu Evropy, s nímž pekl dobroty i pro anglickou královnu. Své zkušenosti sbíral po celém světě – procestoval Evropu a působil i v Indii v nejlepší tamní patisserii, aby se nakonec vrátil zpět do Česka, založil vlastní firmu a natočil nejúspěšnější světovou show o pečení. Pořádá kurzy, poskytuje konzultace majitelům cukráren i kaváren a prostřednictvím kuchařek plných svých nejoblíbenějších receptů se rozhodl podělit o všemožná sladká tajemství.

Zdroje: autorský rozhovor s Josefem Maršálkem, Albatrosmedia

Čtěte také:

Reklama