Mnohé ženy mají problém se suchou pletí. Pokožka by měla být pravidelně hydratovaná, o co se postará právě cukr. Ten je totiž přírodním zvlhčovadlem a dokáže vázat vlhkost ze vzduchu. Navíc má antibakteriální účinky a odstraňuje přebytečnou mastnotu, přičemž nenarušuje ochrannou vrstvu pokožky.

Cukr je přirozeným zdrojem kyseliny glykolové. Vyznačuje se schopností proniknutí do pokožky. Podporuje regeneraci buněk a výsledkem jejího působení je pleť svěží a zdravá. Tato kyselina je také známá jako bojovnice proti stárnutí pokožky, prokazuje své příznivé účinky i v případě sluncem spálené kůže.

5d232312cd9daobrazek.png
V neposlední řadě je cukr skvělým doplňkem v kosmetice pro jeho samotnou strukturu. Krystalový cukr je vynikajícím peelingem. S jeho pomocí snadno odstraníte odumřelé buňky kůže a nečistoty z celého těla.

Kávovo-pomerančový tělový peeling
5d23139ba4df1blobid0.png

Pro 2 sklenky na cca 310 ml:

  • 90 g kávy
  • 220 g Korunního cukru krystal
  • 4 polévkové lžíce jojobového oleje
  • 1 polévková lžíce pomerančové kůry (ideálně v bio kvalitě)
  • 10 kapek pomerančového éterického oleje či pomerančové silice

Smíchejte rozemletou kávu, jojobový olej, krystalový cukr, kůru a pomerančový olej. Důkladně promíchejte a umístěte do sklenic. Poté aplikujte jemnými krouživými pohyby na pokožku. Pláchněte dostatečným proudem vody a lehce vysušte.

Více informací naleznete na webových stránkách či na Facebooku.
5d2313adbfa9cobrazek.png

Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama