Dalším důvodem, proč je cukr správnou volbou, je fakt, že je přirozeným zdrojem kyseliny glykolové - alfa-hydroxy kyseliny. Takový typ kyseliny se vyznačuje schopností proniknutí do pokožky a následného přerušení vazeb mezi buňkami. Nebojte se, neodstraní nic potřebné, naopak naruší spojení starších buněk. Podporuje jejich regeneraci a výsledkem jejího působení je svěží, mladě vypadající, zdravá pleť. Kromě toho, že tato kyselina je všeobecně známá jako bojovnice proti stárnutí pokožky, prokazuje své příznivé účinky i v případě sluncem spálené kůže.

V neposlední řadě je cukr skvělým doplňkem v kosmetice pro jeho samotnou strukturu. Co vám připomínají jeho malé tvrdé krystalky? Právě díky této formě může být krystalový cukr vynikajícím peelingem. S jeho pomocí snadno odstraníte odumřelé buňky kůže a nečistoty v pórech nejen z obličeje, ale také z celého těla.

Cukr má jednoznačně své místo i ve světě krásy. Stačí trocha času a jednoduché kosmetické přípravky máme hned po ruce. Navíc z takto použitého cukru nemusíme mít ani žádné obavy, určitě z něj nepřibereme.

5b111b84a6aa4obrazek.png

Kávovo-pomerančový tělový peeling

Pro 2 sklenky na cca 310 ml:
·         90 g kávy
·         220 g Korunního cukru krystal
·         4 polévkové lžíce jojobového oleje
·         1 polévková lžíce pomerančové kůry (ideálně v bio kvalitě)
·         10 kapek pomerančového éterického oleje či pomerančové silice

Smíchejte rozemletou kávu, jojobový olej, krystalový cukr, kůru a pomerančový olej. Důkladně promíchejte a umístěte do sklenic. Poté aplikujte jemnými krouživými pohyby na pokožku. Pláchněte dostatečným proudem vody a lehce vysušte.

5b111b2027832obrazek.png

Cukrová pasta na depilaci

·         10 polévkových lžic Korunního cukru krystal
·         10 polévkových lžic vody
·         2 lžíce vymačkané šťávy z citronu
·         Látkové pásky z netkané textilie
·         Dřevěné špachtle
·         V případě potřeby i jednorázové rukavice

Cukr smíchejte s vodou a citronovou šťávou, za stálého míchání vařte na mírném plamenu. Hmota je připravena, jakmile má zlatavě hnědou barvu a jsou v mí drobné bublinky. Horkou pastou naplňte kalíšky, ideální jsou takové, které snesou ohřev v mikrovlnné troubě či ve vodní lázni. Nechte vychladnout bez víčka. Hmotu vypotřebujte do 6 měsíců.

Na výběr jsou dvě metody – metodu pásků můžete znát z kupovaných produktů. Cukrovou pastu nahřejte, opatrně vyzkoušejte její teplotu tak, abyste předešli popálení. Aplikujte špachtlí proti směru růstu chloupků. Přiložte látkový pásek, několikrát přitiskněte a strhávejte proti růstu chloupků.

Druhým způsobem využití domácí cukrové pasty je tzv. kulička. Z lehce nahřáté pasty vypracujete kuličku, stejně jako jste to kdysi dělali s modelínou. Poté krouživými pohyby jezděte nahoru a dolů. Je to nenáročné, ale vyplatí se použít rukavice.

Úspěšnost záleží na šikovnosti a délce chloupků. Po depilaci pokožku umyjte vodou.

5b111b5a048fcobrazek.png

Koupelová čokoládová bomba

Pro 15 mini koulí o průměru cca 2 cm:
·         50 g sody
·         25 g kyseliny citronové
·         12 g Korunního cukru moučka
·         12 g syrovátkového prášku
·         12 g kakaového prášku
·         1-2 lžíce kokosového oleje
·         3 kapky aromatického oleje „hořká čokoláda“
·         2 kapky aromatického oleje „vanilka“
·         Voda dle potřeby
·         Potravinová barviva dle potřeby

Smícháme suché ingredience. Parfémované oleje přidáme do kokosového oleje a poté prohněteme se suchou směsí. Přidejte pár kapek vody a pokračujte v hnětení. V případě, že budeme chtít barvit, teď nastal správný čas přimíchat barvivo. Hmotu namačkáme do formiček a necháme ji přes noc vysušit. Jemně odstraníme z formiček.

Foto: Shutterstock

Uložit

Reklama