Vydání kuchařky Vaříme nebesky bylo zdrženo v roce 2022 kvůli krizi s nedostatkem papíru o tři měsíce. Od té doby se knize, která mapuje cestu Besky v soutěži MasterChef a obsahuje jídla, která miluje, daří skvěle. Už teď ale Besky připravuje další kuchařku, která bude tentokrát o pečení. „Kuchařka se bude jmenovat Pečeme nebesky, budou v ní recepty, které si moji fanoušci žádali a bude obsahovat nebe, které vnímám já na zemi, a to je cukr. Všechny recepty se budou dát vytvořit v pohodlí domova a každý z nich bude doprovázet popis od A do Z s podrobným vizuálem tak, aby je zvládl každý. Chci odhalit i různé vychytávky, které umožní zvládnout i recepty, jež se na první pohled mohou zdát náročnější na přípravu jako je například odpalované těst. Největším tahem kuchařky bude knižní podoba mojí MasterClass, kde se lidé učí připravit dort jako profesionál,“ prozradila Veronika Beskydiarová.

645e36ca83336blobid0.jpg
Foto: Richard Navara

Recepty s vymazleným postupem
Zatímco tvorba konceptu nové knihy představuje pro talentovanou kuchařku jednodušší a kreativní část, jako náročnější popisuje samotnou tvorbu receptů a produkci jako takovou. „U obou knih jsem si koncept vytvářela sama. Tuto část řeším aktuálně řeším i u další kuchařky, rozdělení receptů, jak budou vypadat fotografie, jaký bude vizuál knihy. Těžší je reálné provedení jako vymýšlení receptů, stanovení gramáží jednotlivých surovin nebo výpočet porcí. Recepty musíte vyzkoušet, hezky nafotit, což zahrnuje i náročnou logistiku. Pro mě je důležité, aby se recepty lidem podařily a na tom stojí celá má kniha. Je třeba podat postup receptu tak, aby byl co nejsrozumitelnější i pro začátečníky,“ popsala Besky.

Na pultech by se mělo hotové dílo objevit už půlce září. „Fotit se bude týden, jde o 70 receptů, pak knihu čekají korektury, grafické úpravy, focení titulky,“ uvedla talentovaná Besky. Titulka Pečeme nebesky bude veselá a tato kniha by měla provedením být stejná jako ta předchozí tak, aby oba dva titulky vedle sebe hezky zapadly v knihovně.

645e37154421bblobid0.jpg
Foto: Richard Navara

Léto na jihu Francie
Aktuálně prožívá mladá Slovenka asi své nejvytíženější období. Kromě přípravy nové kuchařky ji zaměstnávají kulinářské kurzy, účast na různých akcích, ale také víkendové účinkování ve Snídaní s Novou. „Ve Snídani jsem sama sobě pánem, vybírám recepty a sama se rozhoduji, co budu v jednotlivých vstupech říkat, což mě moc baví,“ řekla Veronika. Kromě toho se věnuje i obsahu na svém instagramovém profilu, kde ji baví také možnost spoluvytvářet obsah placených kampaní. „Dostala jsem se do víru, po kterém jsem celý život toužila. Nevěděla jsem, co to bude obnášet, nemám moc času na soukromý život a volnočasové aktivity, ale jsem za toto období vděčná,“ sdělila rodačka z Norska.

Právě cestování do různých zemí a poznávání tamní kuchyně je pro ni velkým zážitkem, který si nenechá ujít ani letos. „Už půl roku se těším, jak v červenci poletím za kamarádkou do Saint-Tropez. Chceme projet celé Côte d'Azur, takže zavítáme do Monaka, Nice i Marseille a budeme navštěvovat různá gastro místa,“ prozradila usměvavá tmavovláska.

645e36d9d6d44obrazek.jpg
Foto: Richard Navara

Život točící se kolem jídla kompenzuje Besky cvičením. Pravidelně navštěvuje fitko, ale jak sama uvedla, dobré jídlo si zkrátka neodepře. „Mám takové sinusoidy, kdy jsem na sebe velmi striktní, vyhýbám se sladkému a bičuju se ve fitku k větším výkonům. Teď mám volnější režim, ale vždy se snažím najít balanc. Snažím se být na sebe milejší, a třeba sladké vybalancovat nějakou fyzickou aktivitou,“ dodala Veronika.

Veroniku Besky Beskydiarovou jsme vyzpovídali na již zmíněné autogramiádě své knihy Vaříme nebesky v IQOS Store ve Slovanském domě v Praze. V průběhu května, mají právě na tomto místě, ale také v dalších více než 90 IQOS prodejnách po celé ČR, dospělí kuřáci, kombinující cigarety a bezdýmná zařízení IQOS, možnost nechat si změřit hladinu oxidu uhelnatého (CO). Tato látka je při kouření absorbována plícemi do krevního oběhu a snižuje schopnost krve přenášet kyslík do těla, což ovlivňuje mozek, srdce a svaly. Vysoké množství oxidu uhelnatého vzniká v cigaretách pouze při spalování tabáku, zatímco IQOS tabák nespaluje, ale pouze nahřívá. Výsledky testů jim tak mohou usnadnit úplný přechod na IQOS, což je výrazně lepší varianta oproti kouření cigaret.

645e371a38ba5obrazek.jpg
Foto: Richard Navara

V loňském roce se Besky stala jednou ze tří collaboraters, kteří se podíleli na uvedení nového bezdýmného zařízení IQOS Iluma. Připravila tři unikátní dezerty, kteřé měli návštěvníci akce možnost ochutnat. Iluma využívá revoluční technologii indukčního ohřevu tabáku bez nahřívací čepele a nutnosti čištění. Zařízení tabák nespaluje, ale pouze nahřívá, při jeho používání tak vzniká jen aerosol, který obsahuje výrazně méně škodlivin než cigaretový kouř.